4
11.04.2022, 14:15Lektura na 2 minuty

Sony zainwestuje 1 mld dolarów w Epic Games. Czyżby kolejne metawersum?

Oprócz Japończyków kolejny miliard do inwestycje dorzuci Kirkbi, właściciel grupy Lego.


Jakub „rajmund” Gańko

Jeśli zastanawialiście się, skąd Epic bierze fundusze na te wszystkie darmówki rozdawane w EGS, to macie odpowiedź. Ale żarty na bok: nie od dziś wiadomo, że twórcom Unreal Engine 5 żyje się bardzo dobrze z Sony. Teraz ta współpraca ma ulec jeszcze pogłębieniu. Zawrotna kwota, jaką Japończycy zainwestuję w Epica, ma wspomóc wzajemny rozwój, a także... budowę metawersum, a jakże. Celem obu firm ma być badanie nowych możliwości łączenia cyfrowego świata z tym rzeczywistym.

Kenichiro Yoshida, CEO Sony Group Corporation, wypowiada się o tej współpracy w samych superlatywach.


Jako firma działająca w branży rozrywkowej, jesteśmy podekscytowani inwestycją w Epica, która pogłębi naszą współpracę na polu metawersum: przestrzeni, w której twórcy i użytkownicy dzielą swój czas. Jesteśmy także przekonani, że kompetencje Epica, w tym ich potężny silnik, w połączeniu z technologiami Sony tylko przyspieszą nasze starania w zakresie nowych cyfrowych doświadczeń sportowych oraz wirtualnych inicjatyw.


Kenichiro Yoshida

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza inwestycja Japończyków w twórców Unreal Engine 5. Dwa lata temu przeznaczyli na nich 250 mln dolarów. Co zaś się tyczy inwestycji w metawersa, to Epic zapowiedział już współpracę z Lego na tym polu, wszystko więc zdaje się zazębiać.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1915

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze