9
31.01.2024, 07:15Lektura na 2 minuty

Spec Ops: The Line zniknęło ze sklepów na dobre. Ostatnia szansa, by zdobyć grę

Usunięcie Spec Ops: The Line z dystrybucji nie jest błędem, a celowym działaniem. Winne są wygasłe licencje, których 2K najwyraźniej nie zamierza odnawiać.

Wydane w 2012 roku Spec Ops: The Line było w zasadzie grą dość średnią, bo cierpiącą na wiele bolączek typowego średniaka tamtych czasów, jednak było coś, co znacząco zmieniało odbiór produkcji: dojrzała fabuła, drastycznie zmieniająca odbiór całości, a także strzelanek w ogóle. Powiedziałbym, że do tej pory żadna gra nie zafundowała nam podobnych wrażeń i poleciłbym zagrać wszystkim, którzy jeszcze tego nie zrobili, tylko będzie z tym mały problem, ponieważ jak pisał wczoraj Rajmund, Spec Ops: The Line zniknęło ze Steama oraz innych sklepów.

Zniknięcie dwunastoletniej gry zdziwiło nie tylko graczy, ale i Cory’ego Davisa, jej lead designera:

Podobnie wyglądało to kilka lat temu, kiedy z dnia na dzień zniknęło ze Steama GTA IV. Tam jednak winowajcą okazała się usługa Games for Windows Live, a Spec Ops: The Line zniknęło przez wygasłe licencje. W oświadczeniu przesłanym przez 2K do PC Gamera czytamy:


Spec Ops: The Line nie będzie już dostępne w sklepach internetowych, ponieważ wygasa kilka licencji partnerskich związanych z grą. Gracze, którzy już kupili grę, mogą ją pobrać i grać bez przeszkód. 2K pragnie podziękować naszej społeczności wspierającej produkcję. Nie możemy się doczekać, by zaoferować więcej propozycji z naszej wytwórni w tym roku.


I to by było na tyle. Gra przechodzi na absurdalną emeryturę, od której wybawić mogłoby ją albo opłacenie licencji, czego najwyraźniej 2K robić nie zamierza, albo ujednolicenie porzucanego przez wydawców oprogramowania tak, by można je było rozprowadzać dalej. Kilka lat temu Phil Spencer nawoływał do prac nad legalną emulacją starych gier, a Spec Ops: The Line, czyli gra wcale nie taka stara, właśnie udowadnia, że trzeba wypracować jakieś rozwiązanie na wczoraj.

Macie ostatnią szansę na zdobycie tytułu na GOG.com z dużą obniżką, ponieważ wkrótce produkcja Yager Development zniknie także stamtąd.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1025

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze