16.03.2022, 10:45Lektura na 2 minuty

Stalker 2 nie ukaże się w Rosji i jest usuwany ze sprzedaży w tym kraju

Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia oraz pochodzenie studia odpowiedzialnego za produkcję, chyba wszyscy się spodziewaliśmy, że to w końcu nastąpi.


Patryk „Delighter” Żelazny

Całkiem niedawno GSC Game World, twórcy Stalkera 2, opublikowali film ukazujący smutną rzeczywistość, w jakiej przyszło im się znaleźć. Nieco później postanowili jeszcze bardziej wykazać solidarność ze swoją ojczyzną, zmieniając podtytuł produkcji i podkreślając tym samym swoją ukraińską tożsamość. Teraz postawili kolejny krok.

Choć preorder Stalkera był do tej pory dostępny na rosyjskim rynku... to już nie jest. Jeśli ktoś kupił już wersję cyfrową, będzie mógł zagrać, natomiast ci, którzy zdecydowali się na wersję pudełkową, zamiast niej otrzymają zwrot pieniędzy. Ukraińskie studio w ostatnim wpisie na VKontakte (można powiedzieć, że to rosyjski odpowiednik Facebooka) jasno podkreśliło, że zamierza całkowicie odciąć się od tamtejszej społeczności graczy i przyznało, że to był jego ostatni wpis w tamtejszych mediach.

No i oczywiście należy dodać, że nie ma w tej chwili mowy o jakimkolwiek wydaniu Stalkera 2 w Rosji. Prace nad grą z wiadomych przyczyn zeszły na drugi plan, ale mimo to twórcy zapewniają, że jak tylko wygrają wojnę, to powrócą do studia, aby ukończyć tytuł.

Wciąż można wspierać ukraińską społeczność oraz wojsko (UA843000010000000047330992708) lub chociażby wpłacając darowiznę na międzynarodową fundację charytatywną Come Back Alive, o co również prosi GSC Game World.


Ukraina i jej mieszkańcy będą walczyć do ostatniego tchu – o wolność i prawo wyboru. Za to, czego wy nie mogliście osiągnąć. Jesteśmy developerami z Ukrainy. I tak będzie zawsze. Macie prawo wierzyć w to, w co chcecie. Ale jeśli zależy wam na prawdzie, oto ona. Nie ma miejsca na obojętność wobec polityki tam, gdzie wkracza śmierć. Każdy grosz podatków, które trafiają do Federacji Rosyjskiej, finansuje mordowanie naszych dzieci i bliskich, niszczenie naszych miast. (...) To nasza ostatnia publikacja w sieci społecznościowej VK. Jeśli chcecie nadal śledzić wiadomości o naszych grach, możecie to robić na naszych innych stronach.


GSC Game World<br>

Wpis opublikowany na VKontakte możecie przeczytać w całości w języku angielskim TUTAJ, tłumaczenia dokonał jeden z użytkowników forum ResetEra.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów966

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane