2
21.09.2022, 09:00Lektura na 2 minuty

Star Citizen zebrał już ponad pół miliarda dolarów

Star Citizen świętuje dekadę od swojego ogłoszenia. Przez ten czas gracze wpłacili już ponad 500 milionów zielonych.


Michał „Perzi” Perzanowski

Star Citizen wydaje się być grą-obietnicą. Po raz pierwszy została ujawniona światu w 2012 roku za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze. Zebrano wówczas 2,1 miliona dolarów na poczet prac zespołu Cloud Imperium Games. W ciągu dekady, dzięki zapowiedziom spin-offów, modułów, ekonomii w grze i niezliczonej ilości innych funkcji i pomysłów, gra nadal jest daleka od oficjalnego wydania.

Dużą rzeczą, którą udało się osiągnąć Chrisowi Robertsowi, jest zarobienie pieniędzy. Oficjalny wskaźnik zebranych funduszy na stronie gry, w momencie sporządzania tego newsa, wynosi 500 milionów i 100 tysięcy dolarów zebranych od 4,1 miliona wspierających. A daty premiery nadal nie ma!

Licznik wskazuje też tych, którzy uruchomili również darmowy dostęp. Weterani twierdzą, że osób, które kiedykolwiek wydały pieniądze na Star Citizena, jest „zaledwie” 1,2 miliona.

Pół miliarda to duży postęp w stosunku do marca 2021 roku, kiedy informowaliśmy o kwocie 350 milionów.

Grze nie można odmówić, że jest swego rodzaju społecznym fenomenem. Posiadanie własnego statku kosmicznego za prawdziwe pieniądze daje silne poczucie własności. Eventy PvP i PvE ożywiają rozgrywkę. Ogromny świat jest zróżnicowany, a rzeczy do zrobienia jest tu cała masa.

W sieci często można się spotkać z terminem „największy scam w historii gier” w kontekście Star Citizena. W numerze 03/22 CD-Action pisarz Marcin Przybyłek wyjaśnił, dlaczego ludzie tak chętnie płacą za nieskończony tytuł. Sam należy do grona zapalonych fanów gry.


Cloud Imperium Games publikuje sprawozdania z przychodów co do godziny. Wszystko jest transparentne. Można bawić się w sprawdzanie, ile developer zarobił w danym miesiącu, tygodniu, dniu itd. I co ciekawe – wielu graczy to robi. Chcą wiedzieć, jak dobrze wiedzie się tej firmie. Trzymają za nią kciuki.


Marcin Przybyłek

Gracze chwalą Star Citizena za spełnianie dziecięcych marzeń i fakt, że nieskończony symulator mimo wszystko oferuje więcej niż większość skończonych już gier. Żeby dowiedzieć się o wszystkim, odsyłam do wydania z kwietnia. Możecie je nabyć TUTAJ i TUTAJ.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów238

Obserwujących3
Brak okładki
Star Citizen
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
PC
Gatunek
symulacja
Producent
-
Star Citizen

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane