1
27.04.2023, 10:15Lektura na 3 minuty

Star Wars Jedi: Survivor – Moc jest silna w tym sequelu [RECENZJE]

W przypadku Star Wars Jedi: Survivor poprzeczka była zawieszona dość wysoko. Sequel został już oceniony przez ponad 70 recenzentów. Jakiego wyniku możemy się spodziewać?

Star Wars Jedi: Survivor to jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2023 roku. Pierwsza odsłona przygód Cala Kestisa była ciepło przyjęta przez graczy, a ogół recenzentów wystawił jej średnią ocenę 7,9 w 10-stopniowej skali. Czy sequel okazał się tytułem lepszym?

Zanim przejdziecie do przeglądania ocen, zajrzyjcie do naszej recenzji, z której również wszystkiego się dowiecie! Witold twierdzi, że „Gwiezdne Wojny” w końcu dostały grę, na którą zasługiwały.

Wśród ocen z całego świata są podzielone zdania na temat otwartego świata. Jednych zachwycił, innych – zirytował. Doceniono lepszą grafikę i model walki, natomiast gra ma niewielkie problemy optymalizacyjne, co może przeszkadzać w pierwszych dniach od premiery. Nie zabrakło odważnych dziesiątek!


Może nie dorównuje narracyjnie Knights of the Old Republic, ale Jedi: Survivor ma wiele innych zalet. Niezależnie od tego, czy tropisz opcjonalnych łowców nagród, rozwiązujesz zagadki w świątyniach Jedi, czy też przeszukujesz wiele niejasnych ulic Koboh, precyzyjnie wyważone wyzwania sprawiają, że gra jest niezmiennie satysfakcjonująca.


Guardian - 10/10

Jeśli chcesz przeżyć solidną kontynuację przygody z ulepszoną od poprzedniczki rozgrywką, historią i grafiką, to jasne jest, że powinieneś nabyć Star Wars Jedi: Survivor.


Atomix - 9/10

Star Wars Jedi: Survivor to wyjątkowy sequel, poprawiający każdą bolączkę, jakiej fani doświadczyli przy Fallen Order, a jednocześnie dodający niezliczoną ilość nowych funkcji, które sprawią, że gracze będą pochłonięci przez długi, długi czas. Trzeba będzie czegoś naprawdę wyjątkowego, aby powstrzymać Survivor przed byciem najlepszą grą action/adventure 2023 roku.


GamingBible - 9/10

Nie brakuje jednak negatywnych opinii. Niektórym recenzentom nie spodobał się otwarty świat, który „bywał irytujący” i niewielki wpływ gracza na środowisko oraz historię. Pojawiają się również głosy o kiepskiej optymalizacji oraz zdarzających się glitchach (EA obiecało już poprawki).


Star Wars Jedi: Survivor ma wszystko, czego fan Gwiezdnych Wojen będzie chciał - to doskonała historia i wykorzystuje klasyczne motywy, muzyczne wskazówki oraz momenty narracyjne. To jednak przyzwoita gra przygodowa z żywym, ale często irytującym otwartym światem, do którego ciągle gracz jest odsyłany, choć rzadko pozwala myśleć samodzielnie i często po prostu nie działa poprawnie (glitche). Dla tak dynamicznej historii to wstyd.


TheGamer - 7/10

Star Wars Jedi: Survivor robi tak wiele dobrego w kontynuacji historii Cala Kestisa, dostarczając najlepszą walkę mieczem świetlnym w grze do tej pory wraz z ogromnym światem do zbadania. Niestety, gra ma wiele problemów technicznych i nie utrzymuje stałej liczby klatek. Gracze zasługują na więcej.


We Got This Covered - 6/10

A oto inne wybrane oceny Star Wars Jedi: Survivor:

- VGC – 10/10;
- CGMagazine – 10/10;
- IGN – 9/10;
- GGRecon – 9/10;
- Dexerto – 8/10;
- PC Games – 8/10;
- Gry-Online – 7,5/10;
- Eurogamer Polska – 7/10.

Star Wars Jedi: Survivor ma swoją premierę 28 kwietnia 2023 roku na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S. Graczom odbierającym swój fizyczny egzemplarz na konsole radzimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ma on wymagać pobrania ponad 80 GB zawartości!


Czytaj dalej

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze