4
27.07.2022, 07:15Lektura na 2 minuty

Star Wars: Knights of the Old Republic – Prace nad remakiem wstrzymane

Remake Star Wars: Knights of the Old Republic ma poważne problemy.

Czarne chmury zebrały się nad kolejną gorąco wyczekiwaną produkcją po Lord of the Rings: Gollum. Jak donosi niezawodny Jason Schreier na łamach Bloomberga, prace nad remakiem Star Wars: Knights of the Old Republic zostały wstrzymane do odwołania. Oznacza to, że nie mamy co liczyć na zagranie w ten tytuł w 2023 roku (o ile ktokolwiek łudził się na tak szybką premierę).

Bezpośrednim dowodem problemów miała być prezentacja wycinka gry przygotowanego w czerwcu dla Lucasfilmu i Sony. Mimo niekrytej ekscytacji efektami prac, wizja miała nie przypaść do gustu partnerom. Wkrótce potem zespół opuścili dyrektor kreatywny, Brad Prince oraz artystyczny, Jason Minor. Dziś mówi się, że poświęcono zbyt dużo czasu oraz budżetu na przygotowanie tamtego fragmentu i to właśnie to zaniepokoiło włodarzy studia.

Sytuacji nie ułatwia fakt, że Aspyr początkowo miał zapewniać swoich partnerów, że uwinie się z remakiem Knights of the Old Republic jeszcze... do końca 2022 roku. Teraz twórcy przyznają, że znacznie bardziej realistycznym terminem jest 2025 rok.

Lipcowe spotkania, które odbyły się w celu przedyskutowania obecnego kształtu gry, zaważyły na decyzji o zatrzymaniu projektu, aż twórcy nie zlecą więcej zadań zewnętrznym pracownikom. Problemy miały być zaskoczeniem również dla dużej części zespołu, której wydawało się, że prace przebiegają sprawnie.

Skłamałbym, gdybym napisał, że jestem zdziwiony obecną sytuacją. O tym, że z produkcją remake'u Knights of the Old Republic coś jest ewidentnie nie w porządku, informowaliśmy już w maju, gdy do prac dołączyło studio Saber Interactive. Pozostaje trzymać kciuki, by prace nad remakiem zostały wznowione i przebiegały już sprawniej, natomiast w międzyczasie nie powinno nam zabraknąć innych gier ze świata Star Wars.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów947

Obserwujących6
Star Wars: Knights of the Old Republic
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.3
Platformy
iOS, PC
Gatunek
RPG
Producent
BioWare
Star Wars: Knights of the Old Republic

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane