2
21.12.2023, 09:30Lektura na 2 minuty

Starfield dostanie rozszerzenie fabularne i darmowe aktualizacje

Bethesda postanowiła nie odpuszczać w sprawie Starfielda i ogłosiła ofensywę na 2024 rok.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Starfield przez wielu graczy został uznany za największe rozczarowanie 2023 roku. Odzwierciedlają to wyniki jednocześnie grających na Steamie oraz liczba nominacji i nagród na tegorocznym The Game Awards. Do tego niektórzy twórcy nie potrafią pogodzić się ze słabą opinią swojego dzieła wśród społeczności. Nie zraziło to jednak Bethesdy, która znana jest z wypuszczania niedopracowanych produktów, które po 2-3 latach prezentują minimalnie przyzwoity poziom. Może ze Starfieldem nie jest aż tak źle, ale nie zmienia to faktu, że jakaś nowa zawartość bardzo przydałaby się tytułowi.

I zgadnijcie, co twórcy zapowiedzieli? Tak, nową zawartość. Kiedy? Wszystko ma trafić w ciągu kilku tygodni od początku lutego. Początek 2024 zapowiada się więc na wielką ofensywę, w ramach której Starfield otrzyma sześć darmowych aktualizacji. Co będą zawierać? Już wymieniam. Mapy miasta, nowe sposoby podróży, dodatkowe opcje modyfikacji statków, nowy system dostosowania poziomu trudności i pierwsze rozszerzenie fabularne. Na ten moment znamy tylko jego nazwę – Shattered Space. I to na razie są wszystkie wieści związane z nowościami, jakie będą zmierzać do Starfielda. Do produkcji ma także trafić obsługa modyfikacji.


Oficjalne wsparcie dla modów trafi do Starfielda razem ze startem Creations. Wraz z początkiem następnego roku otrzymacie dostęp do nowych narzędzi. Modyfikacje zawsze były ogromną częścią naszych gier dzięki niesamowitej, twórczej społeczności, dostarczającej na bieżąco nową zawartość. W połączeniu tego ze skalą Starfielda nie możemy doczekać się tego, co wam przyjdzie do głowy!


Część zmian powinna być w sumie podstawowymi elementami gry na premierę, ale bardzo miło, że twórcy ostatecznie je dodadzą. Czy zmienią drastycznie odczucia z grania w największą grę Bethesdy do tej pory? Zobaczymy.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów376

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze