21.03.2024, 16:45Lektura na 2 minuty

State of Unreal 2024: Własne gry Lego w Fortnite, realistyczni NPC i mobilny sklep Epica

W ramach GDC 2024 Epic przeprowadził swoją prezentację znaną pod nazwą State of Unreal, a jej tegoroczna odsłona rzuciła nieco światła na nadchodzący sklep mobilny przedsiębiorstwa.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Czego można spodziewać się po Epicu? Ano Fortnite'a i Unreal Engine, a przedsiębiorstwo miało co nieco do pokazania w przypadku zarówno tego pierwszego, jak i drugiego. Nieco czasu poświecono także zbliżającemu się sklepowi mobilnemu, który, koniec końców, trafi także i na iOS za sprawą interwencji unijnych urzędników, którzy postanowili wywrzeć presję na Apple.


Więcej Lego

W ramach współpracy pomiędzy Epic Games i Lego, w ręce graczy Fortnite'a oddane zostały narzędzia umożliwiające tworzenie własnych map i gier przy wykorzystaniu klocków popularnej marki. Funkcja dostępna będzie zarówno za pośrednictwem Fortnite Creative, jak i Unreal Editor for Fortnite, a chcące z niej skorzystać osoby otrzymają do dyspozycji obszerną gamę elementów na licencji duńskiego molocha.


MetaLudzie w Fortnite

Epic ogłosił także, że wspomniany już Unreal Editor for Fortnite został wzbogacony o obsługę MetaHumans – autorskiej technologii firmy, która pozwala na tworzenie realistycznie wyglądających postaci i animowanie ich przy pomocy aparatu iPhone'a.

Wykreowane w ten sposób modele mogą zostać obsadzone w roli NPC obecnych w opracowanych przez społeczność Fortnite'a gier. Sam edytor doczeka się także kilku poprawek, wliczając w to rozszerzenie dostępnych ustawień kamery (pojawi się obsługa widoku z perspektywy pierwszej osoby) oraz „rozgrywka w piaskownicy z fizyką”.


Mobilny sklep Epic Games

Firma z Timem Sweeney'em u sterów skorzystała z także okazji, aby pochwalić się prototypem swojego nowego sklepu mobilnego zmierzającego na urządzenia z systemami iOS i Android. Oprócz garści informacji na temat obecności niskiej prowizji pobieranej od developerów i funkcjonowania sklepu mieliśmy także okazję rzucić okiem na wczesną wersję jego strony głównej, a prezentuje się ona następująco:

Źródło: https://twitter.com/EpicGames/status/1770500825166545305

Epic przypomniał także o tym, że pod koniec kwietnia zadebiutuje wersja 5.4 popularnego siłka Unreal Engine, a wraz z nią – nowe opłaty za korzystanie z niego. Nadmieniono przy tym, że w najbliższym czasie nie ma co się nastawiać premierę UE 6, jako że ta prędko nie nadejdzie. Z pełnym zapisem prezentacji State of Unreal 2024, która odbyła się w ramach tegorocznej odsłony Game Developers Conference, możecie zapoznać się poniżej:


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów886

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze