22.08.2022, 13:15Lektura na 1 minutę

Steam: Top 10 minionego tygodnia (15-21 sierpnia). Cult of the Lamb już na podium

W tym tygodniu podium zajęły same premiery z sierpnia, w tym coraz popularniejsza gra o zwierzątkach tworzących sektę.

To, że w tym tygodniu na szczycie listy najlepiej sprzedających się gier Steama jest pecetowy port Spider-Mana, raczej nikogo nie dziwi. Kot ze Stray nie miał wyjścia i musiał ustąpić pająkowi, ale wciąż trzyma się wysoko na liście. Cieszy mnie jednak widok Cult of the Lamb, czyli indyka, który w tydzień po premierze zebrał już milion graczy, w tym jedną z wyznających jest Ranafe. Tytułowi jednak trochę brakuje do ideału. Na Metacriticu widnieje ocena 7.8/10 i z pewnością byłaby wyższa, gdyby nie pojawiające się w grze błędy.

Pomiędzy wymienionymi już produkcjami znalazł się jeszcze Farthest Frontier, który również pojawił się w najważniejszych premierach sierpnia. Świetnie wyglądający city-builder najwyraźniej przekonuje do siebie kolejnych graczy. No i nie zabrakło Fify 23, ponad miesiąc przed premierą.

 1. Steam Deck,
 2. Marvel's Spider-Man Remastered,
 3. Cult of the Lamb,
 4. Farthest Frontier,
 5. Stray,
 6. Fifa 23,
 7. Elden Ring,
 8. Ready or Not,
 9. Valve Index VR Kit,
 10. CS:GO Prime Gaming Status.

Niestety w tym tygodniu nie ma nic na przecenie. Większość listy zajmują pozycje całkiem nowe i nie licząc statusu Prime do CS:GO, najstarsze jest Ready or Not, jako jedyne z zeszłego roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze