25.07.2022, 11:30Lektura na 2 minuty

Steam: Top 10 minionego tygodnia (18-24 lipca). Koty lubią wysokie miejsca

Myślę, że pierwsze miejsce zestawienia Steama w tym tygodniu nikogo nie zaskoczy.

Debiut studia BlueTwelve – czyli gra o zagubionym kocie – już znalazł się na szczycie topki i myślę, że nikt nie zrobił właśnie przed ekranem miny zaskoczonego Pikachu. W końcu Stray zajmował drugie miejsce już w zeszłym tygodniu, przed premierą. W swojej recenzji Ranafe wystawiła zasłużenie wysoką ocenę (zgodną zresztą z moim zdaniem), a do tego sama gra wzbudziła zainteresowanie nawet prawdziwych kotów, nie mówiąc już o graczach na Steamie. Podejrzewam, że zbyt szybko Stray nie ustąpi pierwszego miejsca.

Od zeszłego tygodnia trochę też zdążyło się pozmieniać. Raft stracił swoje pięć minut i spadł na trzecie miejsce, a Elden Ring, który zapowiadał się na godnego przeciwnika dla zagubionego kota, powędrował aż na 8. miejsce.

 1. Steam Deck,
 2. Stray,
 3. Marvel’s Spider-Man Remastered,
 4. Raft,
 5. Dinkum,
 6. No Man's Sky,
 7. Valve Index VR Kit,
 8. Elden Ring,
 9. MultiVersus Founder's Pack – Standard Edition,
 10. Ready or Not.

Na drugim miejscu znalazł się remaster Marvelowego Spider-Mana i to aż ponad 2 tygodnie przed swoją premierą. Zaraz pod podium pojawiło się też Dinkum, czyli idealna gierka na wieczory przed komputerem.

Jeśli chodzi o aktualne promocje, to niestety żadna z wymienionej gier się w takowej nie znajduje. W zeszłym tygodniu jeszcze mogliście zgarnąć Stray w cenie obciętej o 10%, ale była to jedynie oferta przedsprzedażowa. Mimo to podtrzymuję swoje zdanie, że 118 złotych za jednoznacznie świetną grę zaraz po premierze to bardzo dobra cena.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów529

Obserwujących5

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane