3
20.07.2022, 13:15Lektura na 2 minuty

Stray zachwycił prawdziwe koty i graczy na Steamie

Stray, czyli nowa produkcja od studia BlueTwelve, w której wcielamy się w kota, przyciągnęła ogrom graczy już w dniu premiery.

Zaledwie wczoraj miała miejsce premiera Stray – produkcji spod skrzydła BlueTwelve Studios, w której wcielamy się w jednego z naszych czworonożnych przyjaciół. Sam fakt, że głównym bohaterem jest kot, od początku przyciągał uwagę graczy. Do tego otrzymaliśmy naprawdę dobry kawał rozgrywki, o czym świadczą liczne pozytywne opinie. Dołączyła do nich także Ranafe, która w swojej recenzji oceniła Stray na ósemkę. Taki mix zaowocował fenomenalnymi wynikami gry na Steamie już pierwszego dnia po premierze.

Jak dobre, zapytacie? Według SteamDB 24-godzinny peak popularności zanotował prawie 63 tysięcy graczy w tym samym momencie – a to przecież jedynie na Steamie.

Ciekawe jest jednak to, że gra do komputerów nie przyciąga tylko graczy, ale również... koty. Internauci niejednokrotnie już dzielili się materiałami, w których ich pupile z zainteresowaniem przyglądali się cyfrowemu czworonogowi. Zaznaczam, że wstawione zdjęcia i filmy wolne są od spojlerów.

Więcej podobnych materiałów możecie znaleźć w wątku na Reddicie, w pełni poświęconemu właśnie tej produkcji. Jest tam również niemały wysyp memów, jednoznacznie pokazujący, że choć czasu ze Stray gracze wciąż spędzili mało, to produkcja naprawdę przypadła im go gustu.

Warto też mieć na uwadze, że jest to pierwsza gra wydana przez niezależne studio BlueTwelve, zrobili więc całkiem niezłe wejście.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów728

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane