1
30.06.2023, 06:45Lektura na 1 minutę
Wideo

Stray: Świetnie oceniona gra o kocie zmierza na Xboksy

Jedna z najgłośniejszych gier ubiegłego roku jeszcze tego lata ukaże się na konsolach Microsoftu.


Samuel Goldman

Gry to świetne medium do opowiadania historii z perspektywy innej niż ludzka – oprócz możliwości grania innymi rasami, takie tytuły jak Biomutant, Shelter czy Untitled Goose Game w różnym stopniu pozwalają nam poznać zwierzęcą perspektywę na pewne sprawy. Stray postawiło na inny wymiar zabawy: to całkiem realistyczna, jeśli chodzi o kociego bohatera, poruszająca i niedługa opowieść o zagubionym w dziwnym świecie sierściuchu. Gra była w pewnym momencie najlepiej ocenianą produkcją na Steamie, a developerzy z Blue Twelve Studio pokazali, że mają serducho, pomagając prawdziwym zwierzętom.

Do tej pory produkcja była dostępna tylko na pecetach i poprzedniej oraz obecnej generacji konsol Sony. Teraz Stray trafi także na Xboksy Series X|S, a promuje to zwiastun, który nie mógł być chyba bardziej koci:

Posiadacze konsol Microsoftu zapoznają się z historią sierściucha już 10 sierpnia, a jeśli zastanawiacie się, czy warto spróbować, zajrzyjcie do recenzji Ranafe – mało prawdopodobne, by gra doczekała się jakichś większych zmian przed zawędrowaniem na Xboksy.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1086

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze