4
21.02.2022, 07:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Street Fighter 6 zapowiedziany, mamy pierwszy teaser

Więcej informacji Capcom zdradzi jednak dopiero latem, na razie zadowolić musimy się wieściami o Capcom Fighting Collection.


Witold Tłuchowski

Street Fighter jest bezsprzecznie jedną z najważniejszych serii bijatyk w całej historii gier, nawet jeśli Capcomowi nigdy nie udało się powtórzyć sukcesu kultowej „dwójki”. Mimo to premiera każdej kolejnej odsłony jest dla fanów gatunku prawdziwym świętem – niestety dość rzadkim, bo piąta część trafiła na rynek sześć lat temu (choć w 2019 doczekała się wyjątkowej edycji).

Gdy wydawca ruszył ze specjalnym odliczaniem, gracze szybko domyślili, o jakiego rodzaju ogłoszenie chodzi. Teraz nareszcie to potwierdzono: Street Fighter 6 został oficjalnie zapowiedziany.

Na więcej informacji na temat Street Fightera 6 musimy jednak zaczekać do lata. Z ciekawostek: jednym z projektantów gry jest Yusuke Hashimoto, współtwórca Bayonetty. Tytułem nie zajmuje się natomiast Yoshinori Ono, producent wszystkich odsłon serii – developer odszedł z Capcomu w zeszłym roku.

W ramach pocieszenia (w końcu liczyliśmy, że już dziś będziemy znali konkrety) firma wypuści Capcom Fighting Collection, zestaw, w którym obok Street Fightera 2 i Street Fightera 2 Turbo znajdziemy Red Earth, Cyberbots: Fullmetal Madness, Super Gem Fighter Mini Mix i aż pięć części Darkstalkers (dokładniej: Darkstalkers: The Night Warriors, Night Warriors: Darkstalkers’ Revenge, Vampire Savior: The Lord of Vampire, Vampire Hunter 2: Darkstalkers’ Revenge, Vampire Savior 2: The Lord of Vampire).

Capcom Fighting Collection trafi na pecety, PS4, Xboksa One i Nintendo Switcha 24 czerwca.

Street Fighter 6 nie ma jeszcze daty premiery, nie wiemy też, na jakich platformach się pojawi. Jak wspomniano, więcej usłyszymy latem.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5499

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze