1
27.01.2022, 13:45Lektura na 1 minutę

8 milionów sprzedanych kopii Monster Hunter Rise, prawie 6 milionów Resident Evil Village

Capcom ma co świętować, ostatni rok to duży sukces.


Patryk „Delighter” Żelazny

Premiera najnowszego Monster Huntera na PC to był dobry krok Capcomu, który ostatecznie bardzo się opłacił. Biorąc pod uwagę naszą ostatnią recenzję, wcale się nie dziwimy. Podobnie nie zaskakuje świetna sprzedaż Resident Evil Village,

Niewątpliwie jest to znak dla Capcomu, że plan przejścia na PC jako główną platformę okazuje się dobrym pomysłem. Firma pochwaliła się wynikami z ostatniego roku podatkowego i trzeba przyznać, że jest czym. Drugi kwartał zakończył się 31 grudnia, ukazując potężny wzrost sprzedaży, który sięgnął 35%.

Największą w tym zasługę mają wspomniane już Monster Hunter Rise i Resident Evil Village, najważniejsze premiery wydawcy w 2021.

Wyniki sprzedażowe Capcomu
Capcom

Resident Evil Village sprzedało się w liczbie 5,7 miliona egzemplarzy, a Monster Hunter Rise w przeszło 8 milionach (do 18 stycznia, czyli po pierwszym tygodniu obecności na Steamie).

Z dodatkowych informacji warto wspomnieć, że siódma część Resident Evil szósty rok z rzędu sprzedał ponad milion kopii. Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin znalazło z kolei ponad 1,4 miliona nabywców.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze