8
15.02.2024, 11:00Lektura na 2 minuty

Szef PlayStation zapowiada więcej portów na PC

Hiroki Totoki zapowiada multiplatformową ofensywę.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Sony postanowiło zmniejszyć długość oczekiwania na pecetowe porty swoich ekskluzywnych tytułów. Hiroki Totoki zasugerował to na ostatnim Q&A, podczas którego poruszony był również temat przychodów odbiegających od zakładanych prognoz. 

Hiroki Totoki stwierdził, że redukcja kosztów w tym cyklu konsolowym jest trudna do osiągnięcia. Ma to związek ze stale zwiększającymi się kosztami części. Totoki zapowiedział, że to właśnie przez to obecnie ciężko zauważyć spadek cen konsol w porównaniu z poprzednimi generacjami. 


Jak możemy otworzyć linie produkcyjne i sprawić, że nasza konsola będzie przystępna cenowo, bez konieczności uciekania się do wysokich rabatów, jednocześnie myśląc o zrównoważonym budżecie?


Hiroki Totoki

W ostatnim raporcie Sony ustaliło ambitny cel sprzedania 25 milionów kopii PS5 w roku podatkowym kończącym się w marcu 2024, jednak ostateczny wynik mocno odbiega od rzeczywistości. Do połowy lutego konsol sprzedało się łącznie 16,4 miliona, a firma ostatecznie spodziewa się zwiększenia tej liczby do zaledwie 21 milionów. Przy czym warto pamiętać, że całkowita sprzedaż PS5 przekroczyła 50 mln egzemplarzy jeszcze w grudniu 2023.

Hiroki Totoki dodał również, że wierzy, iż rozwiązaniem problemów z utrzymaniem stałych przychodów jest multiplatformowość.


W przeszłości chcieliśmy popularyzować konsole, a te największe tytuły mocno się do tego przyczyniły. Potrzebna jest również synergia, bo jeśli już mamy takie gry, to możemy wydawać je również na komputery stacjonarne. Znacznie pomogłoby to w zarządzaniu przychodami i wsparło ich zwiększanie. Chcemy nad tym pracować i myślę, że jest tu spory potencjał, więc podchodzę do tego z mocno ofensywną strategią.


Hiroki Totoki

Zapewne w ciągu najbliższego roku doczekamy się kilku ważnych premier dotychczasowych ekskluzywnych tytułów na PC, szczególnie biorąc pod uwagę zapowiedzi, że PlayStation 5 nie otrzyma wielkich hitów do 2025 roku


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz, pisarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90. Serdecznie zaprasza na swojego Instagrama: chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów321

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze