7
7.09.2022, 13:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Tak mógł wyglądać Gothic. Odnaleziono wersję prasową sprzed premiery

Do sieci trafił gameplay z przedpremierowego dema Gothica przygotowanego dla prasy w 2000 roku.


Jakub „rajmund” Gańko

Gothic: to hasło od razu działa na graczy, szczególnie tych wychowanych w Polsce. Dzieło Piranha Bytes wychowało całe pokolenie miłośników wirtualnej rozrywki, którzy do dziś wspominają przygody Bezimiennego. Stąd też np. tak duże zainteresowanie remakiem Gothica, który ma trafić na rynek w przyszłym roku. Bside już spisał swoje przemyślenia na temat tego, jak powinna wyglądać ta produkcja, tym razem jednak będzie o czymś zupełnie innym.

Cofniemy się bowiem w czasie aż do 2000 roku, kiedy to niemieckie studio Piranha Bytes szykowało demo prasowe swojej najważniejszej gry. Teraz do sieci trafił niemal godzinny zapis rozgrywki z tej pokazówki Gothica, więc możecie ją obejrzeć w całej okazałości:

Fani Gothica bez problemów dostrzegą istotne różnice pomiędzy tym demem a skończoną, pełną wersją gry. W oczy rzucają się inne animacje oraz zmienione intro, ale i cały początkowy fragment gry. W ostatecznym wydaniu po rozmowie z Diego od razu byliśmy rzucani w świat gry. Tutaj czeka nas najpierw regularny samouczek.

Oczywiście nie jest to jedyna wstępna wersja Gothica, którą mieliśmy szansę zobaczyć w akcji na przestrzeni lat. Na YouTubie nie brakuje chociażby nagrań z wersji alpha gry, które wyglądają... no cóż, dokładnie tak, jak wyglądały pierwsze gry akcji z grafiką 3D i widokiem TPP. To prasowe demo to jednak nieco inna historia: mamy bowiem do czynienia z prawie skończonym produktem, prezentowanym recenzentom niedługo przed premierą ostatecznej wersji Gothica.

Nostalgiolot już grzeje silniki.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów964

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane