18
16.03.2021, 08:59Lektura na 2 minuty

Tekken 7: Nowa postać to Lidia Sobieska, premier Polski

W końcu dowiedzieliśmy się czegoś więcej!


Witold Tłuchowski

Sami przyznacie, w popularnych bijatykach zbyt wielu polskich akcentów nie uświadczymy – do głowy przychodzi mi teraz przede wszystkim Geralt występujący gościnnie w Soulcalibur VI. Nie więc dziwnego, że kiedy Bandai Namco zaprezentowało kolejną bohaterkę zmierzającą do Tekkena 7, w rodzimym internecie zawrzało.

Mowa w końcu o nie byle kim, a o samej premier Polski. W lutym firma postać jedynie zapowiedziała, obiecując zdradzić więcej szczegółów w przyszłości. Co prawda wciąż nie zobaczyliśmy jej w akcji, ale dzięki materiałom promocyjnym mamy okazję poznać chociaż powód tego zaskakującego wystąpienia.

Lidia Sobieska*, bo tak zwie się premier naszego kraju, weszła bowiem w konflikt z korporacją Mishima Zaibatsu. W liście, który otrzymała od samego Heihachi Mishimy, czytamy:


Szanowna Pani Premier, Nie zamierzam przychylać się do Pani prośby o wycofanie Tekken Force z Polski. Darzę Panią jednak wielkim szacunkiem z powodu wstąpienia na stanowisko premiera w tak młodym wieku. Nie wątpię, że odegra Pani znaczącą rolę w kształtowaniu przyszłości swojego kraju. Jeśli zechce Pani ze mną współpracować, będzie miała Pani wsparcie Mishima Zaibatsu dla swojego kraju i wszystkich przedsięwzięć związanych z polityką, ekonomią i wojskiem. Jeśli odrzuci Pani tę ofertę, jestem pewien, że rozumie Pani niebezpieczną sytuację, w jakiej postawiłoby to Pani kraj. Jeśli ma Pani jakieś zastrzeżenia, zawsze może Pani wziąć udział w Turnieju Króla Żelaznej Pięści i przedstawić je bezpośrednio mnie. Z niecierpliwością czekam na Pani starannie przemyślaną odpowiedź. 22 stycznia Dyrektor generalny Mishima Zaibatsu Heihachi Mishima


Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, że Lidia odrzuciła te warunki i postanowiła wziąć udział w turnieju. Nie jest zresztą wcale na przegranej pozycji, ponieważ – jak się dowiedzieliśmy – posiada czarny pas w karate.

Tekken 7 wzbogaci się o DLC 18 już wiosną.

*Jak trzeźwo zauważył Bastian, Bandai Namco straciło świetną okazję, by nazwać ją Beata. Bo wiecie, BEAT-a – doskonałe imię dla wojowniczki.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze