2
27.01.2024, 07:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Tekken 8 to pod maską techniczna perełka. Analiza wideo

Stare, dobre Digital Foundry wzięło na warsztat analizę Tekkena 8. To świetnie wyprodukowana gra.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Tekken 8 zadebiutowało na szerokich wodach wczoraj, 26 stycznia 2024. Jednak embargo na recenzje spadło już kilka dni temu. Gra podbija serca recenzentów i pierwszych graczy. Rajmund pisze w swoim tekście wręcz, że „król bijatyk odzyskał tron i szuka nowych poddanych”. I choć uważa, że pewien downgrade od czasów pierwszego zwiastuna jest widoczny, chwali grafikę. Jak dowodzi Digital Foundry, idzie za nią świetne wykonanie techniczne.


Same świetne decyzje

Tekkena 8 przetestowano na wszystkich platformach i poradził sobie świetnie. Wygląda na to, że cross-gen w żaden sposób nie ciągnie tej gry w dół. Po prostu konsole mają odpowiednio dostrojoną grafikę z zachowaniem liczby klatek na sekundę. Zwłaszcza słaby Xbox Series S, który ma wyglądać „jak bijatyka na PS3” ze spadkami do 720p. Wszystko z wdzięcznością, że w ogóle działa.

Zaskakuje wydajność Tekkena 8 na Steam Decku Oled; wystarczy ustawić TSR na 50-65%, aby utrzymać 60 FPS. Trzeba jednak chwilę pogrzebać w ustawieniach, aby gra zechciała działać, jak należy. Obecna generacja PS5 i XSX może się pochwalić rozdzielczością od 2K do 4K (zależnie od kaprysów dynamicznej rozdzielczości). Na wybór upscalerów nie mogą narzekać zwłaszcza pecetowcy. Ustawień jest siedemnaście.

Najlepsze osiągnięcie to minimalne opóźnienie przy naciskaniu przycisków oraz szalenie szybkie czasy ładowania w porównaniu do generacji opartej na HDD. Co ciekawe, autor analizy uznał, że jego zdaniem najlepiej gra się na PC. To ulga po serii słabych portów, zwłaszcza w 2022 roku.

Podsumowanie wszystkich recenzji Tekkena 8 znajdziecie TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze