1
21.04.2022, 11:13Lektura na 1 minutę

Tera Online, „pogromca WOW-a”, zamyka serwery

Po ponad dziesięciu latach!

Tera Online, jeden z „pogromców WOW-a”, to wydany po raz pierwszy w 2011 roku MMORPG. Produkcja oferowała dość standardowy setting z kilkoma usprawnieniami, jak np. ciekawy system walki. Udało się jej także przetrwać ponad dziesięć lat na modelu freemium. Aż do teraz.

Twórcy ogłosili właśnie, że Terę czeka ostateczny koniec. Serwery zostaną wyłączone 30 czerwca 2022, wewnętrzne sklepy zaś – 30 maja. Osoby, które posiadają nadmiar waluty, nie dostaną rekompensaty; mogą się o nią ubiegać za to ci, którzy posiadają wykupiony dostęp premium na dłuższy okres. Na osłodę pojawi się kilka pożegnalnych wydarzeń, które pozwolą pobawić się postaciom przed „końcem świata”.

Przyczyną decyzji jest chęć autorów, koreańskiego studia Bluehole, do zamknięcia projektu – Gameforge, wydawca gry odpowiedzialny m.in. za serwery drugiego Metina, chętnie utrzymałby jej dalsze wydawanie.

Przypomnijmy, że jedno z wiodących obecnie MMORPG, World of Warcraft, doczeka się za pewien czas nowego dodatku – Dragonflight.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów444

Obserwujących4
TERA: The Exiled Realm of Arborea
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.5
Platformy
PC
Gatunek
MMO
Producent
Bluehole Studios
TERA: The Exiled Realm of Arborea

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane