3
19.01.2024, 16:00Lektura na 2 minuty

The Elder Scrolls Online: Nowy dodatek Gold Road pozwoli nam powrócić do Obliviona

Dzięki The Elder Scrolls Online: Golden Road możliwym będzie odwiedzenie regionu znanego z The Elder Scrolls IV: Oblivion.

W tym roku The Elder Scrolls Online będzie obchodziło swoje dziesięciolecie i najwyraźniej zamierza trwać przynajmniej drugie tyle. Do gry zmierza kolejny dodatek nazwany Gold Road, będący ósmym większym rozszerzeniem. Ostatnie z nich, mroczne Necrom, zadebiutowało w styczniu ubiegłego roku i zabrało nas do tytułowego miasta Necrom. Na pokaz dodatku zabrała nas zaś redakcyjna koleżanka Ranafe, która poleciała do londyńskiej siedziby Bethesdy.

Miejscem akcji Gold Rar będzie Zachodnie Weald, które znajduje się przy granicy Cyrodill, Gold Coast i Valenwood. Region ten mogą pamiętać osoby, które ogrywały The Elder Scrolls IV: Oblivion, gdzie pojawił się po raz pierwszy. Jest to niepodległa prowincja sprzymierzona z imperialnymi siłami okupującymi Cyrodill.

Jedna trzecia tego regionu w ciągu jednej nocy została pokryta przez roślinnością przypominającą tą przynależną dżungli. Szczęśliwe z tego powodu są leśne elfy zamieszkujące okolice, w przeciwieństwie do władz Zachodniego Weald. Naszym zadaniem będzie dowiedzieć się, co się stało. W trakcie przygody napotkamy też na inny problem – powrót Leramil the Wise, sojuszniczki Hermaeusa Mory, która bada powrót Ithelii, zwanej Forgotten Prince, która została wspomniana przy końcu fabuły Necromu. Więcej o fabule dowiecie się z poniższego wideo.

Nowy dodatek do The Elder Scrolls Online to przede wszystkim nowa przygoda oraz region do odkrycia, ale też nowa klasa postaci. Tym razem jest to Scribing, który „może manipulować naturą magii”, co ma pozwolić na jeszcze większą swobodę w doborze stylu naszej gry za sprawą Grimoires – zupełnie nowego rodzaju umiejętności. W porównaniu do reszty zdolności te mogą być modyfikowane w większym stopniu pod nasze potrzeby. Szczegóły działania tejże funkcji twórcy ujawnili we wpisie na stronie gry.

The Elder Scrolls Online: Gold Road wyjdzie 3 czerwca na pecetach i komputerach Apple oraz 18 czerwca na konsolach PlayStation oraz Xbox. Dodatek można już teraz wykupić w ramach przedsprzedaży, tym samym otrzymując dodatkową zawartość na start.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów180

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze