4
28.10.2023, 14:30Lektura na 2 minuty

W The Finals gra więcej osób niż kiedykolwiek w Battlefielda 2042 na Steamie

Beta The Finals od Embark Studios odnosi wielki sukces.


Stanisław „Wokulski” Falenta

The Finals to nadchodząca gra od studia Embark. Pracują nad nią między innymi byli pracownicy DICE. Jej główne wyróżniki to szalona destrukcja otoczenia (obliczana po stronie serwera!), wykorzystanie Unreal Engine'a 5, niski próg wejścia oraz szalone, ale nieprzytłaczające tempo rozgrywki. 

The Finals
The Finals

Beta The Finals to hit

Jak pisaliśmy niedawno, trwa właśnie otwarta beta owej produkcji. I najwyraźniej graczy udało się przekonać, że to nie kolejny klon Fortnite'owej estetyki, a wartościowy tytuł. W chwili pisania tego newsa, dwa dni po otwarciu bram, na Steamie w The Finals gra ponad 200 tysięcy osób naraz (wg danych SteamDB). To niesamowite zważywszy na to, że w Europie sobotni wieczór dopiero się zaczyna, w USA zaś jest ranek. Jutro (w niedzielę 29 października 2023) możemy spodziewać się być może jeszcze większych liczb.

Dla porównania szczyt osób grających naraz w Battlefielda 2042 od właściwego DICE na Steamie wynosi około 100 tysięcy. I jest to wynik sprzed tygodnia, kiedy to rzucono się na sezon szósty; wcześniej liczba oscylowała wokół 10 tysięcy. Nawet jeśli dodamy wyimaginowane wyniki z launchera EA, porównanie robi duże wrażenie.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze