7
10.04.2024, 17:47Lektura na 2 minuty
Wideo

The Rogue Prince of Persia: Książę powrócił. Zapowiedziano nową grę

Nowy Prince of Persia to kolejne zaskoczenie: roguelite z prawdziwego zdarzenia, a do tego przygotowany przez twórców Dead Cells.

Pamiętacie jeszcze niedawne plotki o roguelite’owej odsłonie Prince of Persia, przygotowywanej rzekomo przez twórców Dead Cells? Ja pamiętam, bo wydane w styczniu The Lost Crown nagle przywróciło wiarę w to, że ta seria może wrócić z niebytu. Nie wierzycie? Zerknijcie do recenzji Pawła. Po wielu latach absencji Ubisoft najwyraźniej chce nadrobić stracony czas i dostajemy nie jedną, a dwie odsłony Księcia Persji.

Czym będzie The Rogue Prince of Persia? Oczywiście roguelite’ową platformówką 2D, przygotowaną przez studio Evil Empire. Ponownie wcielimy się w Księcia próbującego uratować swoje królestwo, jakie tym razem zostało najechane przez Hunów. W trakcie podróży będziemy polegać na zręczności i sprycie, ale także doskonale nam znanych od wielu lat mocach cofania czasu. B-side już sobie co nieco pograł i jeśli chcecie przejść od razu do dania głównego, zapraszam tutaj.

Ktezyfon, stolica królestwa, w którym rozgrywa się The Rogue Prince of Persia, inspirowana jest architekturą starożytnej Persji, ale developerzy wcisnęli tutaj różne biomy i poziomy generowane proceduralnie. Całość utrzymano w kreskówkowej, przyjemnej dla oka oprawie. Sam pomysł jest intrygujący, o wykonaniu powiem jedno słowo za moment, a na razie zerknijcie na pokazany właśnie zwiastun:

The Rogue Prince of Persia wychodzi już za miesiąc – zagramy 14 maja na pecetach, przy czym będzie to premiera we wczesnym dostępie. Developerzy z Evil Empire liczą na to, że w toku produkcji feedback od graczy pozwoli im pokierować Księciem w taki sposób, by stworzyć jak najlepszą grę. Czy ten eksperyment ma szansę się udać? Raczej tak, chociaż zatwardziali fani serii mogą nie dać się przekonać od razu.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1083

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze