18.04.2024, 09:30Lektura na 2 minuty

TikTok Notes: Konkurent Instagrama rozpoczął testy

Na ten moment z nową aplikacją mogą zapoznać się obywatele Kanady i Australii.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

TikTok Notes w założeniu ma nawiązać rywalizację z Instagramem, jednak czy tworowi chińskiego ByteDance uda się podebrać chociaż ułamek użytkowników wspomnianego serwisu – to się dopiero okaże. Aktualnie aplikacja została udostępniona do testów osobom zamieszkującym terytorium Kanady i Australii, jednak niewykluczone, że grono potencjalnych testerów zostanie poszerzone na przestrzeni nadchodzących tygodni i miesięcy.

O „premierze” TikTok Notes poinformowało oficjalne konto TikToka w serwisie X:

Na zaprezentowanych zrzutach ekranu z wersji testowej aplikacji możemy zapoznać się z wyglądem jej strony głównej, która to, ze względu na ułożeniu treści w dwóch równoległych do siebie kolumnach, przypomina wyglądem Pinteresta.

Źródło: https://twitter.com/TikTokComms/status/1780629643802103934/photo/1

Poza tym całość przypomina Instagrama – co jest oczywiście działaniem zamierzonym. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy aplikacja zostanie udostępniona do pobrania w naszym kraju. Mimo wszystko jesteśmy w stanie chociaż się zapoznać z kartą produktu TikTok Notes w Google Play i App Store.

Na koniec warto przypomnieć o tym, że wciąż nie podjęto decyzji co do losu TikToka na terenie Stanów Zjednoczonych, jednakże znaczna część tamtejszych polityków popiera wprowadzenie zakazu korzystania z aplikacji. W międzyczasie europejscy dygnitarze nie omieszkają korzystać z chińskiego oprogramowania celem promowania swojej osoby wśród młodszych wyborców, ignorując przy tym ostrzeżenia ekspertów zalecających ostrożność podczas korzystania z TikToka.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów872

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze