14.03.2022, 12:15Lektura na 2 minuty

Tiny Tina's Wonderlands zapewni pełną obsługę crossplayu

To znaczy, że tym razem obejmie on także konsole Sony, a Randy Pitchford daje nadzieję, że podobny ruch spotka w końcu również Borderlands 3.

Premiera spin-offu Borderlands rozwijającego pomysły z dodatku "Assault on Dragon Keep" do dwójki już tuż-tuż. Bastian uspokajał niezdecydowanych, że szykuje się prawdziwa uczta dla fanów serii, a Randy Pitchford właśnie przekazał kolejną dobrą wiadomość. W Tiny Tina's Wonderlands zagramy ze znajomymi z pełną obsługą crossplayu, obejmującą także konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Choć w 2022 roku powinno być prawdopodobnie inaczej, nie było to wcale nic oczywistego. Crossplay w przypadku Borderlands 3 został dodany dopiero dwa lata po premierze, a i tak pozwalał jedynie na wspólną grę posiadaczy pecetów, Xboksów oraz Stadii. Czemu z tego grona wykluczono graczy z obozu PlayStation? Nowe światło na tę sprawę rzuciła rozprawa Epica z Apple, dzięki której do sieci wypłynęły dokumenty zdradzające politykę Sony wobec crossplayu.

Sony miało domagać się od wydawców dodatkowych opłat w tym zakresie, a Gearbox najwyraźniej nie był zainteresowany takim rozwiązaniem. Wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja uległa zmianie w obliczu Tiny Tina's Wonderlands. Mało tego, Randy Pitchford wyjawił także w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników, że uważa dodanie PlayStation do zakresu crossplayu w Borderlands 3 za "coś nieuniknionego".

Niestety, na szczegóły tego rozwiązania musimy jeszcze poczekać. Możemy jednak spać spokojnie, jeśli chodzi o multiplayerowe rozgrywki w krainie dziwów.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów798

Obserwujących5
Tiny Tina’s Wonderlands
Ocena redakcji
7
Ocena użytkowników
0
Platformy
XBX, PS5, Xbox One, PC
Gatunek
-
Producent
-
Tiny Tina’s Wonderlands

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane