1
30.01.2023, 10:30Lektura na 2 minuty

Tomb Raider: Oprócz nowej gry czeka nas film i serial. Amazon stworzy całe uniwersum

Wiemy już, że scenarzystką i producentką nowego serialu ze świata Tomb Raidera będzie Phoebe Waller-Bridge.


Jakub „rajmund” Gańko

Od jakiegoś czasu wiemy już, że powstaje nowa gra z serii Tomb Raider. Wykorzysta Unreal Engine 5, być może doczekamy się jej pierwszej prezentacji jeszcze w tym roku, a jej producentem będzie Amazon. Okazuje się, że moloch z Jeffem Bezosem u steru stworzy nie tylko nową grę, lecz także serial i film. Wszystkie produkcje mają być ze sobą powiązane, więc czeka nas zupełnie nowe uniwersum zbudowane wokół Lary Croft.

Najbardziej konkretny wydaje się w tej chwili serial realizowany przez Amazon Prime. Wiemy już, że za jego scenariusz i produkcję będzie odpowiadać Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”, „Obsesja Eve”). Możemy się natomiast tylko domyślać, kto tym razem wcieli się w Larę Croft. Jeśli jednak odcinkowy Tomb Raider ma być powiązany z tym filmowym, najprawdopodobniej będzie to jedna i ta sama aktorka.

Co do samego filmu, nie wiemy o nim praktycznie nic. Na pewno nie będzie to kontynuacja ostatniego „Tomb Raider” z 2018 roku, w którym wystąpiła Alicia Vikander. Pierwotne plany na jego realizację pokrzyżowała wpierw pandemia, a później przejęcie praw do marki przez Amazona.

A jakby tego wszystkiego było mało, czeka nas jeszcze animowany Tomb Raider od Netfliksa... Projekt, o którym usłyszeliśmy pierwszy raz dwa lata temu, wciąż powstaje, lecz nie będzie częścią uniwersum Amazonu.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1783

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze