10.06.2023, 09:30Lektura na 3 minuty
Wideo

Tribeca Games Spotlight 2023 – Pokaz w pigułce. The Expanse, Stray Gods i nie tylko

Na tegorocznym Tribeca Games Spotlight mogliśmy zobaczyć 7 gier, w tym Stray Gods oraz The Expanse: A Telltale Series.


Patryk „Delighter” Żelazny

Pomiędzy dwiema dużymi galami, czyli głównym Summer Game Fest (który w pigułce możecie znaleźć TUTAJ) oraz zbliżającym się Xbox Games Showcase, poznaliśmy trochę mniejszych produkcji. A dokładniej 7, bo tyle tytułów zaprezentowano na tegorocznym Tribeca Games Spotlight. Mogliśmy tam nie tylko zobaczyć gry, ale także poznać ich twórców. A ja wszystko, co było pokazane, zebrałem w tym oto miejscu.


A Highland Song

Pokaz zaczął się od gry Inkle Studios i ich narracyjnej przygodówki 2D, której akcja zabierze nas do Szkocji, a konkretnie na jej północ, do regionu zwanego Scottish Highlands. Główną bohaterką jest nastoletnia Moira McKinnon, która po otrzymaniu listu od swojego wujka udaje się na wędrówkę, by po raz pierwszy zobaczyć morze.


Goodbye Volcano High

Ten pomysł studia KO_OP szczególnie urzekł moje serce. Co byście zrobili, gdyby w stronę Ziemi zmierzał meteoryt i zostałby wam rok życia? Pośrednio na to pytanie próbują odpowiedzieć developerzy w swojej filmowej visual noveli za sprawą grupki nastoletnich dinozaurów. Gra ma premierę zaplanowaną na 29 sierpnia i ukaże się na PC, PS4 i PS5.


Chants of Sennar

Z pewnością wielu z was kojarzy mit o Wieży Babel. To tutaj istotne, bo to właśnie na nim twórcy z Rundisc oparli swój pomysł na przygodówkę logiczną. Poza eksploracją, czekać na nas będzie 5 różnych ludów mówiących w 5 różnych i niezrozumiałych dla nas językach – a naszym zadaniem rozwiązywać łamigłówki, aby te języki rozszyfrować. Chants of Sennaar zadebiutuje 5 września na PC, PS4, Xboksie One i Nintendo Switchu.


Nightscape

W tej przygodówce 2,5D wcielamy się Laylę, astronomkę, której zadaniem będzie przywrócenie upadłych gwiazd z powrotem na ich miejsce. Gra ma nas sporo nauczyć o znaczeniu konstelacji, ale też przekazać historie, jakie się za nimi kryją. Z naciskiem na te arabskie.


Stray Gods

O Stray Gods miałem już nawet przyjemność pisać. To muzyczne RPG, którego akcja dzieje się we współczesnym fantasy, gdzie greccy bogowie żyją wśród ludzi, a główna bohaterka, Grace, odkrywa w sobie magiczną moc. Jednym z większych atutów tej produkcji jest to, że wśród twórców znajduje się jest David Gaider, scenarzysta Dragon Age’a. Tytuł ukaże się 3 sierpnia wyłącznie na PC.


The Expanse: A Telltale Series

Ten tytuł zapewne już nie jest wam obcy. Growa adaptacja cyklu powieści o tym samym tytule (i serialu na jego podstawie) i, jak wiele innych produkcji Telltale Games, narracyjna przygodówka. Premiera pierwszego epizodu zaplanowana jest na 27 czerwca na PC (Epic Games Store), PS4, PS5, Xboksa One oraz Xboksy Series X/S. TUTAJ znajdziecie więcej szczegółów.


Despelote

Jeśli cofniemy się do 2001 roku i znajdziemy w Ekwadorze, to będziemy świadkami ogromnej ekscytacji jego mieszkańców. Właśnie wtedy tamten kraj był bardzo bliski dostania się na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Przygodówka studia Panic, czyli Despelote, pokazuje tamte wydarzenia oczami ośmioletniego dziecka.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze