1
14.04.2023, 15:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Stray Gods: Muzyczne RPG od scenarzysty Dragon Age'a ma datę premiery

Stray Gods ukaże się w tym roku. Scenarzysta Dragon Age'a, David Gaider, kończy prace nad muzycznym RPG.


Patryk „Delighter” Żelazny

Macie prawo nie kojarzyć Stray Gods. Tak samo jak poprzedniego tytułu tejże produkcji, czyli Chorus. Ale że nie znacie Dragon Age'a, to już nie uwierzę. David Gaider jest jednym ze scenarzystów serii od BioWare i tak się składa, że jest też twórcą nadchodzącego Stray Gods, czyli także RPG, ale... muzycznego.

Nie nastawiajcie się jednak, że będzie to coś podobnego do ikonicznej serii BioWare. Grafika jest kreskówkowa, a miejsce akcji osadzone we „współczesnym fantasy”, gdzie greccy bogowie żyją wśród ludzi. Zobaczyć bardziej „co i jak” możecie na najnowszym zwiastunie, który dodatkowo zdradza datę premiery, którą ustalono na 3 sierpnia 2023.

Główną bohaterką gry jest Grace, która odkrywa w sobie magiczną moc. Ale nie powiem jaką, bo sam lubię wiedzieć o grze jak najmniej... choć i tak idzie się łatwo domyślić. Co jest jeszcze warte napomknięcia, w opisie gry na Steamie mamy podane, że nasze decyzje wpływają na zakończenia (tak, w liczbie mnogiej). Będą więc co najmniej dwa, ale osobiście liczę na więcej. Zresztą cały tytuł zdaje się być nastawiony jak najbardziej na nasze decyzje.

Stray Gods możemy dodać do listy życzeń na Steamie i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie będziemy mogli zagrać tylko na PC.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze