7.06.2024, 11:15Lektura na 3 minuty

Trwa 7. edycja Gra Paczki. Wystartował event Szlachetnej Paczki

Gra Paczka to 3-dniowy festiwal dobra, podczas którego kilkadziesiąt czołowych streamerów i streamerek prowadzi transmisje live, zachęcając swoich widzów do wpłat na rzecz Paczki. Wydarzenie trwa do 9 czerwca, do północy.


Informacja prasowa

Wystartowała 7. edycja Gra Paczki. Czy siódemka daje szczęście w Grze? Przekonacie się podczas charytatywnego streamu, wspierającego Szlachetną Paczkę – jednego z największych programów społecznych w Polsce. Ta edycja jest wyjątkowa. Po pierwsze: organizacja eventu wprowadza w klimat cyberpunkowej przyszłości. Po drugie: do gry wchodzi wyjątkowy przedmiot pożądania – Noble Cup. Do tego dobra zabawa, masa konkursów z wyjątkowymi nagrodami, których łączna wartość wynosi ponad 115 tys. zł.

Podczas ponad 60-godzinnej rozrywki z konkursami każdy aktywny wpłacający może liczyć nie tylko na miejsce w prowadzonym w trakcie eventu rankingu, ale także na cenne nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia (liczą się wyłącznie wpłaty 10 zł i wyższe). To m.in. T Phone 2 5G z akcesoriami od T-Mobile, laptopy, fotele, karty graficzne i dużo, dużo więcej. W gratisie świetna atmosfera od pierwszych minut streamu, zaraźliwy entuzjazm i poczucie, że jest się częścią najlepszej społeczności w sieci.

Dzięki wpłatom Szlachetna Paczka zrekrutuje i przeszkoli wolontariuszy, wolontariuszki, którzy będą mogli dotrzeć do potrzebujących z lokalnych społeczności, poznawać ich historie oraz potrzeby i znaleźć jak najlepszą formę pomocy. Później historie potrzebujących będą mogły trafić do internetowej bazy, z której darczyńcy i darczyńczynie wybiorą rodziny, dla których przygotują paczki. By dotarły one we właściwe miejsca niezbędne jest zorganizowanie m.in. rejonów, czyli „oddziałów” Szlachetnej Paczki skupionych na pomocy rodzinom z wybranego obszaru Polski. A to tylko początek. Szlachetna Paczka to reakcja łańcuchowa, która prowadzi do pomocy najbardziej potrzebującym. Tutaj liczy się każde ogniwo – zaniedbanie któregokolwiek z nich uniemożliwi ciągłość i działanie programu. Ale każdy etap generuje koszty, które opłacamy dzięki hojności i zaangażowaniu osób oraz firm wspierających Paczkę finansowo. Prosty gest wpłaty jest więc niezbędnym impulsem, który wprowadza w ruch złożoną, ogólnopolską machinę dobra.


WŁĄCZ SIĘ DO GRY PRZEZ TWITCH

Streamy można obejrzeć 7-9 czerwca na Twitchu Gra Paczki, na kanałach własnych graczy (nawet kilku równolegle) oraz na stronie www.grapaczka.pl.

Stream główny na kanale Gra Paczki na Twitchu wystartował 7 czerwca o 12:00. Live otwarcia, który ze studia Szlachetnej Paczki poprowadzi Konrad Kruczkowski ze Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki, rozpocznie się o 19:00. Towarzyszyć mu będą Wpatka, Szczurkowski, Inspirawka oraz Ratlooz.

W poprzedniej edycji Gra Paczki zebrano blisko 220 tys. zł. W 62 konkursach rozdano 189 nagród o łącznej wartości 52 tys. zł. Podczas trzydniowego eventu Gra Paczkę obejrzało – tylko na Twitchu – ponad pół miliona widzów i widzek. Nie zabrakło wyjątkowych wyzwań, rywalizacji między streamerami, a na koniec łez wzruszenia. A co przyniesie cyberpunkowa przyszłość? To zależy również od Ciebie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora. 


Czytaj dalej

Redaktor
Informacja prasowa
Wpisów632

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze