9.03.2022, 11:45Lektura na 2 minuty

Twitch wstrzymuje płatności dla rosyjskich streamerów

Świat odcina się od Rosji coraz bardziej, a do oficjalnych sankcji dołączają kolejne firmy, także z branży gier.


Patryk „Delighter” Żelazny

Dziś mija 14 dzień od rozpoczęcia przez Rosję nieuzasadnionego ataku na Ukrainę. Zareagowała na niego również branża gier, przekazując pieniądze na pomoc ofiarom wojny czy wstrzymując sprzedaż gier na terenie kraju Putina. A to wciąż nie koniec.

Do tego grona dołączył Twitch, wstrzymując płatności dla rosyjskich streamerów, jednocześnie całkiem odcinając wielu z nich od źródła zarobku. Firma „rozumie, jak może być to frustrujące”, i zaznacza, że jeśli streamerom nie uda się znaleźć żadnego innego sposobu na zarabianie pieniędzy, zrobi wszystko co w jej mocy, by zapłacić im tak szybko, jak to będzie możliwe – zapewne jednak niezbyt prędko.

W mailu przesłanym do rosyjskich streamerów możemy przeczytać:


Wypłaty dla instytucji finansowej powiązanej z twoim kontem Twitch zostały zablokowane w wyniku sankcji. Twitch przestrzega sankcji ekonomicznych nałożonych przez Stany Zjednoczone i inne rządy oraz przestrzega tych nałożonych w odpowiedzi na sytuację na Ukrainie. Sankcje te mogą ograniczyć lub wpłynąć na twój dostęp do wypłat, możliwość zarabiania na streamach i/lub wsparcia finansowego innych twórców.


Jak podaje Kotaku, skutki tej decyzji już są mocno odczuwalne. Na szczególną uwagę zasługuje Alexey „Jesus AVGN” Gubanov, znany rosyjski streamer, posiadający 1,4 miliona obserwujących. Choć sam jest przeciwko reżimowi Putina, wobec czego zmuszony był opuścić swój rodzinny kraj, to nawet teraz, w innym państwie, sankcje wciąż go dosięgnęły i jemu również Twitch nie wypłaci pieniędzy.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc Ukrainę, wciąż ma ku temu wiele okazji – prócz bezpośrednich wpłat na różne fundacje może też skusić się na paczkę prawie 600 gier, którą można kupić za minimum 10 dolarów, z której wpływy zostaną przeznaczone na organizacje charytatywne.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze