1.12.2023, 15:15Lektura na 1 minutę

Twórca Final Fantasy Tactics zaprzecza, aby remaster był w planach

O aktualnych planach Square Enix dotyczących remastera Final Fantasy Tactics, albo raczej ich braku, doniósł sam Yasumi Matsuno.


Patryk „Delighter” Żelazny

Jak wskazuje sama nazwa, Final Fantasy Tactics to taktyczne RPG związane z jedną z najpopularniejszych serii gier wywodzących się od Square Enix. Odsłona Tactics od paru ładnych lat mogłaby sobie legalnie kupić alkohol w Ameryce, bo w tym roku skończyła swoje 26. urodziny. Jeśli jednak myślicie, że to dobry moment na remaster, to najwidoczniej źle myślicie.

Pogłoski o takim pomyśle chodzą już od przynajmniej dwóch lat. A dokładniej od momentu wielkiego wycieku informacji z Nvidii w 2021 roku – tam tytuł Final Fantasy Tactics Remaster pojawił się jako jeden z niewydanych jeszcze projektów (listę znajdziecie np. na Reddicie). Choć nie było to nic potwierdzonego, niektórzy zdążyli się już na tę myśl podekscytować. Niestety sam twórca gry, Yasumi Matsuno, zgasił zapał wiadrem zimnej wody w odpowiedzi na pytanie jednego z fanów. Stwierdził mocno bezpośrednio, że na ten moment developerzy nie mają w planach tworzenia remastera Final Fantasy Tactics.

Znaczy, zgasił zapał w przypadku, w którym uznamy, że wierzymy mu na słowo. W końcu równie dobrze mógł nie chcieć zdradzać takiej premiery zawczasu – nawet jeśli wiązało się to ze złamaniem serca przynajmniej jednego z fanów Final Fantasy.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze