1
19.06.2024, 13:30Lektura na 2 minuty

Twórcy papierowego erpega Heroes of Might and Magic podzielili się nowymi szczegółami

Astrologowie ogłaszają sezon zbierania bohaterów na epicką wyprawę. Populacja potencjalnych testerów i patronów zwiększa się.

Niedawno informowaliśmy, że polskie Lans Macabre Publishing wraz z brytyjskim Modophiusem pracuje nad papierowym erpegiem inspirowanym Heroes of Might and Magic 3. Wczoraj wieczorem twórcy opublikowali post, w którym podzielili się kilkoma informacjami dotyczącymi gry.

Lans Macabre podkreśla, że projekt znajduje się obecnie na etapie burzy mózgów, a założenia i potencjalne mechanizmy produkcji ulegną wielokrotnym zmianom. Gra powstaje w oparciu o nową odsłonę mechaniki 2d20, a jej najważniejszym założeniem jest połączenie legendarnego doświadczenia znanego z trzecich Heroesów ze współczesnym podejściem do projektowania gier fabularnych.

Już wkrótce Archanioły po raz kolejny zmierzą się z Arcydiabłami – tym razem na blacie twojego stołu!

W grze pokierujemy losami dowódców, którzy poprowadzą swoje oddziały ku zwycięstwu. Jednostki mają być reprezentowane nie przez tandetne pionki, a przez pełne detali figury z prawdziwego zdarzenia. Ponadto twórcom zależy na przeniesieniu z monitorów na stoły możliwości kontrolowania kilku postaci (w grze stworzymy dwójkę pełnoprawnych bohaterów, którzy reprezentować będa różne aspekty Might and Magic) oraz najbardziej kluczowych mechanizmów komputerowego oryginału tj. eksploracji, rozbudowy, taktycznych bitew oraz pozyskiwania i zużywania zasobów. Heroes of Might and Magic nie byłoby sobą, gdyby nie oferowało szerokiego wachlarza grywalnych ras – w erpegu znajdziemy ludzi, krasnoludów, elfów, ogry, gnolle, minotaury, wampiry, ifryty, demony i inne kreatury znane z produkcji New World Computing.

Koniecznie zajrzyjcie na stronę internetową produkcji – w przyszłym roku ma wystartować kampania na Kickstarterze!  


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów403

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze