7
31.08.2023, 19:02Lektura na 2 minuty

Twórcy Saints Row zamknięci. Studio Volition po 30 latach przestaje istnieć

W wyniku restrukturyzacji, istniejące od ponad 3 dekad studio zostało zamknięte.

Każda droga ma jakiś cel, a w przypadku branży gier jest nim nieustanne dostarczanie dobrych produkcji i zaczynanie drogi od nowa czy to z kontynuacją, czy z czymś całkowicie nowym. Studio Volition było z nami od 30 lat i wielokrotnie udowadniało, że jest w stanie przejść tę drogę bez szwanku – Red Faction, odrobinę niedoceniony Summoner, Descent, Freespace czy naturalnie Saints Row były seriami, jakie w różnym stopniu odcisnęły na branży swoje piętno i niewątpliwie zostaną zapamiętane.

Podobnie, jak w pamięci graczy pozostaną wtopy z Agents of Mayhem i rebootem Saints Row, jaki w pierwszych recenzjach przyjęty został całkiem nieźle, jednak finalnie okazał się kompletnie rozmijać z oczekiwaniami. Wskutek tego kilkudziesięciu pracowników Volition pożegnało się z pracą, ale po pewnym czasie sytuacja zdawała się stabilizować pomimo faktu, że pieczę nad developerami przejął Gearbox. Nie trwało to jednak długo, bo choć studio ledwie miesiąc temu obchodziło 30 rocznicę istnienia, to w wyniku restrukturyzacji Embracera zostało właśnie zamknięte.

Z jednej strony jest to niewątpliwie smutna wiadomość, ale Volition w ostatnich latach straciło w oczach graczy na tyle dużo, że ich zniknięcie prawdopodobnie przejdzie bez większego echa. Tym bardziej, że marki należące do studia pozostaną przecież w rękach Embracera, zatem koniec developerów niekoniecznie jest równoznaczny ze śmiercią serii, jakie przez lata tworzyli.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1033

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze