1
12.07.2022, 12:15Lektura na 2 minuty

Twórcy Until Dawn i The Quarry mają nowego właściciela

Supermassive Games właśnie zostało przejęte przez Nordisk Games należące do Grupy Egmont.


Jakub „rajmund” Gańko

Supermassive Games, trochę jak rodzimy Bloober Team, wyrobiło sobie renomę specjalistów od horrorów. Wszystko dzięki ciepło przyjętemu Until Dawn, wydanemu w 2015 roku jako exclusive na PlayStation 4. Studio wydawało w międzyczasie pomniejsze produkcje i gry na VR, lecz dzięki rozwijanej od trzech lat antologii The Dark Pictures i wydanemu niedawno The Quarry wciąż kojarzone jest przede wszystkim z opowieściami grozy. Teraz kolejne gry będzie tworzyć pod egidą nowego właściciela.

I pewnie większość z was obstawiałaby, że rolę tę obejmie Sony, ale nie: Supermassive Games zostało wykupione przez duńskie Nordisk Games.

Jeśli ta nazwa nic wam nie mówi, to wiedzcie, że Nordisk Games jest częścią Nordisk Film, a ta marka jest z kolei częścią doskonale wszystkim znanego Egmontu, którego polski oddział zasłynął głównie z popularyzacji komiksów. Nordisk Games jest także właścicielem m.in. Avalanche Studios Group, Star Stable Entertainment i MercurySteam.

Nordisk Games inwestowało w Supermasywnych już od jakiegoś czasu, najwyraźniej podzielając ich wizję na przyszłe gry. Szef studia, Pete Samuels, przyznaje, że w tym czasie obie firmy znalazły wiele łączących je wartości.


Przez ostatni rok mieliśmy bardzo dobre, wspólne doświadczenia, więc gdy Nordisk Games zapragnęło zwiększyć swoje zaangażowanie, nie była to dla nas trudna decyzja. Mamy już ekscytującą i ambitną strategię na rozwój. Jestem bardzo podekscytowany, dokąd zabierze nas poczucie bezpieczeństwa zagwarantowane poprzez to partnerstwo.


Najbliższa premiera od Supermassive Games to The Devil in Me, czwarta odsłona antologii The Dark Pictures, która zwieńczy jej pierwszy sezon.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1677

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane