25.03.2024, 09:07Lektura na 2 minuty

Twórcy XDefiant sfrustrowani „kopiowaniem Call of Duty” i ciągłymi opóźnieniami

Z pewnością największym problemem XDefianta jest nie sama gra, a komunikacja.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

W zeszłym roku XDefiant zrobiło niemałe zamieszanie wokół siebie. Twórcy wykorzystali swoje najpopularniejsze strzelankowe marki, aby starły się ze sobą w rozgrywce łudząco przypominającą Call of Duty. Pomimo wielu bolączek, Krigor wydawał się być zainteresowany pomysłem na tytuł. Niestety nie potrzeba było dużo czasu, aby wokół XDefiant zaczęły się zbierać czarne chmury. Kilkukrotne przesuwanie terminu premiery nie zwiastowało bowiem niczego dobrego.

Jest 25 marca, więc wedle ostatnich doniesień zostało nam jeszcze kilka dni do premiery XDefiant, ale jak możecie się domyśleć, Ubisoft nie prowadzi żadnej kampanii promocyjnej. Daty premiery nie ma, oficjalne konto na X-ie milczy, żadne informacje do sieci nie trafiają. 

W tym wypadku rąbka tajemnicy uchylił nam Tom Henderson. Na łamach Insider Gaming opisał między innymi wrażenia twórców z produkcji. Ci mają być mocno niezadowoleni z kierunku prac. Twierdzą, że zamiast tworzyć własne DNA, XDefiant kurczowo goni za rozwiązaniami wypracowanymi przez Call of Duty, przez co odnoszą wrażenie, jakby produkowali prostą kopię. Dodatkowo każde wprowadzenie zmian ma doprowadzać do poważnych problemów technicznych gry.

Tom Henderson jednak uspokaja i zapewnia, że XDefiant nie zmierza ku zamknięciu. Co więcej, twórcy aktywnie działają nad produkcją. Niedawno miały odbywać się testy kodu sieciowego, a w planach jest otworzenie kolejnej otwartej sesji dla graczy. Oczywiście o dacie premiery nie ma mowy, co sam Henderson uznaje w tym momencie za rzecz pozbawioną sensu.


Wywołany do tablicy

Doniesienia insidera wybudziły jednak ze snu informacyjnego Marka Rubina, który odpowiada za XDefiant. W nitce na platformie X odpowiedział na zarzuty Hendersona dotyczące procesu produkcyjnego. Rubin twierdzi, że żadne informacje dotyczące gry nie pojawiały się przez ostatnie miesiące, ponieważ nie było specjalnie o czym mówić. 

Od dłuższego czasu zespół pracuje nad poprawieniem warstwy technicznej gry, która była główną przyczyną opóźnień jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Dodatkowo twórca zapewnia graczy, że pod kątem rozgrywki nie doszło do żadnych istotniejszych zmian, a o premierze nie może się jeszcze wypowiedzieć. Dla tych, którzy nie lubią czekać, jest natomiast dobra informacja. Mark Rubin ogłosił, że jeszcze w tym tygodniu może pojawić się aktualizacja do XDefiant.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów372

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze