10.10.2023, 13:45Lektura na 2 minuty

XDefiant jednak znowu opóźniony

Po ostatnich testach Ubisoft postanowił kolejny raz przesunąć premierę strzelanki XDefiant. Zatem nici z premiery w październiku, a nowej daty nie poznaliśmy.


Patryk „Delighter” Żelazny

Jak pisał zaledwie wczoraj kolega Gwint, XDefiant, czyli Call of Duty Ubisoftu, miało ostateczną premierę wyznaczoną na końcówkę października. Tak przynajmniej mówiły plotki. Nawet jeśli były prawdziwe, ta data była już po wcześniejszej obsuwie – ale to w tym momencie i tak nie ma większego znaczenia, ponieważ produkcja doczekała się kolejnego opóźnienia.

Nową, przykrą wiadomością podzielili się twórcy za sprawą swoich mediów społecznościowych. W skrócie: ostatnio odbyły się publiczne testy – a w poprzednich wzięło udział ponad milion graczy – podczas których gracze zwrócili uwagę na pewne aspekty wymagające poprawy, a konkretnie na bliżej niesprecyzowane „nieścisłości”. Ubisoft postanowił potraktować to tak priorytetowo, że aż przesunął premierę produkcji. Nie poznaliśmy nowej daty.

Droga XDefiata do premiery jest dość wyboista – z jednej strony gra cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem podczas jednych beta-testów i Krigor w swoich wrażeniach z rozgrywki wskazał trochę plusów, ale z drugiej strony ciągłe opóźnianie premiery nieszczególnie napawa optymizmem.

Chyba że Ubisoft przy okazji chciał uniknąć pocisku w postaci premiery Call of Duty: Modern Warfare 3, które ma się ukazać na początku listopada. Nie wiadomo, jak ukazanie się takiego giganta wpłynęłoby na popularność XDefianta, nawet biorąc pod uwagę model free-to-play dzieła Ubisoftu, ale odczekanie jeszcze chwili może być bezpiecznym posunięciem.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze