2
11.02.2024, 17:29Lektura na 2 minuty
Plotka

Uff! Następca Nintendo Switcha ma mieć wsteczną kompatybilność

Informacja o kompatybilności wstecznej Nintendo Switcha 2 pochodzi z całkiem sprawdzonych źródeł.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Plotki o następcy Switcha czy wersji Pro do niedawna pozostawały memem. Wiele jednak wskazuje na to, że ogłoszenie nowej konsoli Nintendo naprawdę zbliża się coraz szybciej. Zamknięty pokaz na Gamescomie, zwiększone zainteresowanie ekranami LCD, różne drobne plotki – w tym najnowsza od NateTheHate oraz PH Brazil.

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED

Od kogo?

Nie uśmiechajcie się tak szybko. PH Brazil to tamtejszy dziennikarz growy, który pozostaje w kontakcie z wieloma pracownikami i rzekomo czynił w przeszłości bardzo udane przepowiednie. Nie byłem tego powielanego tu i ówdzie zdania potwierdzić w krótkim researchu. Jestem za to pewien, że to uznana tam osoba, która wbrew tendencjom do zanikania mediów growych wciąż próbuje utrzymać portugalskojęzyczny serwis tylko o Nintendo, a ongiś pisał o firmie na papierze. Znam również dobrze doniesienia NateTheHate'a, który ma na koncie parę sukcesów w temacie...

Najpierw PH Brazil. Stwierdził on w czasie swojego podcastu, że nowy Nintendo Switch miałby zawierać kompatybilność wsteczną, także z kartridżami. Twórcy otrzymywaliby wolną rękę do tworzenia tzw. next-gen patchów.

Do dyskusji na forum ResetEra dołączył się NateTheHate AKA Nate Drake, który rzekomo potwierdził tę informację i dodał, że współpracujące firmy już wiedzą o potencjale tej funkcji.

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED

W świetle zagęszczających się coraz bardziej plotek oraz inwestycji, jakie Nintendo poczyniło w kierunku nieustannego puszczania remake'ów oraz portów swoich klasyków na Switcha, jestem w stanie w to uwierzyć. Kiedy ogłoszenie? Wg innych plotek najwcześniej w marcu 2024.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze