5.02.2024, 14:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Uncharted: Drake’s Fortune – Remake klasyka Naughty Dog może być w produkcji

Pierwsza odsłona Uncharted otrzymała już wersję zremasterowaną, ale wygląda na to, że dzieło Naughty Dog może również doczekać się remake’u.


Adam Kołodziejczyk

Wydaje się, że fani Uncharted wcale niekoniecznie będą musieli czekać na nadchodzącego Indianę Jonesa, jeżeli chcą powrócić do klimatów poszukiwania skarbów. Według ostatnich pogłosek możemy bowiem przypuszczać, że Uncharted: Drake’s Fortune może otrzymać remake.

Plotka o stworzeniu takiej wersji odświeżonej pierwszego Uncharted pojawiła się w podcaście XboxEra. Występujący w nim Nick Baker oraz Jon Clarke otrzymali informację, jakoby remake Uncharted miał być poważnie rozważany przez Sony. Podkreślili jednak, że nie jest to wciąż nic pewnego.


Jon i ja dostaliśmy informację, a nawet coś co moglibyśmy nazwać dowodem na to, że Sony będzie tworzyć remake Uncharted: Drake’s Fortune [...] To, co zobaczyliśmy, niekoniecznie mówi, że na sto procent taki remake powstanie, ale bardzo mocno sugeruje, że było to przynajmniej poważnie rozważane.


Oprócz tego moder i youtuber Speclizer przekazał na platformie X (Twitter), że w plikach The Last of Us Part 2 znalazł odniesienia do pierwszego Uncharted, które mogą sugerować, że gra otrzyma remake. Są to m.in. wpisy zawierające słowa “elena” czy “u1-drake”. Szansę na to, że rzeczywiście może być to cicha zapowiedź remake’u, zwiększa fakt, iż wcześniej Speclizer odnajdywał podobne informacje odnośnie do pierwszego The Last of Us w plikach drugiej odsłony, a po pewnym czasie od ich znalezienia Naughty Dog rzeczywiście zapowiedziało remake The Last of Us Part 1.


Przez lata przeglądania i modyfikowania danych The Last of Us Part 2 znalazłem setki odniesień do remake’u pierwszego TLoU, ale nie zwracałem na nie uwagi. Dwa lata później zapowiedziano remake The Last of Us Part 1.


Informacje te niektórych mogą pewnie nawet zupełnie nie zdziwić, jako że tworzenie takich edycji odświeżonych nie jest niczym nowym ani dla Naughty Dog, ani dla samego Sony. Tym bardziej wydaje się całkiem prawdopodobne, że remake pierwszego Uncharted naprawdę może powstać, ale będziemy musieli jeszcze poczekać na oficjalne potwierdzenie tych pogłosek.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów183

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze