2
4.10.2023, 13:30Lektura na 2 minuty

Usługi sieciowe Nintendo 3DS i Wii U zostaną zamknięte w kwietniu

Japoński gigant zapowiedział, że zostało nam pół roku na nacieszenie się funkcjami sieciowymi gier wydanych na platformy zawarte w tytule.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Na początku kwietnia 2024 roku gra online i wszelkie inne funkcje wykorzystujące komunikację sieciową na platformach Nintendo 3DS i Wii U dokonają żywota. Tę zdecydowanie nienależącą do przyjemnych nowinę przekazało konto Nintendo of America w serwisie X. 

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, pożegnamy się przy tym z funkcjami pokroju kooperacyjnej gry online, rankingów internetowych i dystrybucji danych. Wyjątkiem jest Pokémon Bank, chociaż Nintendo nie wyklucza, że i on wkrótce pożegna się z życiem. Niemniej, Japończycy obiecują, że w najbliższej przyszłości wciąż możliwe będzie pobieranie zakupionych gier oraz dodatków do nich z poziomu Nintendo eShopu, to samo tyczy się wszelkiej maści aktualizacji i łatek.

Funkcjonowanie oprogramowania StreetPass nie zostanie zawieszone, jednak dostęp do jego funkcji sieciowych zostanie odcięty. Pożegnać za to przyjdzie się nam ze SpotPassem, który (w momencie wejścia tytułowej zmiany w życie) stanie się całkowicie bezużyteczny.

Oczywiście w przypadku gier offline nie zmieni się nic i będą one funkcjonowały tak jak dotychczas. Uwagę zwrócić należy jednak na zapis, wedle którego Nintendo zastrzega sobie prawo do jeszcze wcześniejszego zakończenia świadczenia usług sieciowych na 3DS-ach i Wii U, jeśli uzna, że wymagają tego okoliczności. Czy postanowi ono jednak z niego skorzystać – tego dowiemy się w przeciągu najbliższych miesięcy.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów710

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze