6
4.04.2022, 12:00Lektura na 2 minuty

Wargaming zapowiedział opuszczenie Rosji i Białorusi

Twórcy World of Tanks, World of Warships i World of Warplanes podjęli decyzję, mimo że spodziewają się w związku z nią znaczących strat.

Wargaming dołącza do coraz większego grona firm, które wycofują się z rosyjskiego i białoruskiego rynku. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że główna siedziba studia odpowiedzialnego m.in. za World of Tanks umiejscowiona jest w Mińsku na Białorusi, a jego duże filie znajdują się zarówno w Rosji, jak i w Ukrainie. Wargaming deklarował już wsparcie dla swoich pracowników w Kijowie, a także rozstał się z dyrektorem kreatywnym World of Tanks za jego publiczne wypowiedzi popierające działania Rosji.

Teraz przyszła pora na mocniejsze kroki. Jak poinformował nas Konrad Rawiński, starszy menadżer PR Wargamingu na Europę Północno-Wschodnią, firma przez ostatnie tygodnie przeprowadzała strategiczną rewizję operacji biznesowych na świecie. Efektem tych działań jest decyzja o zaprzestaniu prowadzenia interesów w Rosji i na Białorusi.


Efektywnie od 31 marca firma przetransferowała swoje gry w Rosji i w Białorusi do lokalnie zarządzanej firmy Lesta Studio, która nie jest już powiązana z Wargamingiem. Wargaming nie czerpie z tego kroku żadnych korzyści teraz, czy w przyszłości. Co więcej, oczekujemy znaczących strat w związku z tą decyzją. Będziemy finalizować operacyjny transfer tak szybko jak to możliwe pozostając w pełnej zgodzie i poszanowaniu wszelkich praw, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo oraz wsparcie naszym pracownikom. W okresie przejściowym wszystkie nasze gry pozostaną dostępne w Rosji i Białorusi, operacjami bieżącymi zajmie się nowy właściciel. Wargaming rozpoczął również proces zamykania biura w Mińsku. Odbywa się on w pełnym poszanowaniu prawa. Dyrektorzy produktów i usług spotkają się ze swoim zespołami, aby przedyskutować wpływ decyzji na poszczególne działy.


Konrad Rawiński

Wargaming zapewnił, że wszystkie decyzje podejmowane są w pełnym poszanowaniu prawa oraz po uzgodnieniu z dyrektorami produktów i usług. Pracownikom zapewniane są odprawy i szerokie wsparcie. Komunikat kończy zapewnienie o pewności co do przyszłości gier spod szyldu Wargaming i obietnica dalszego dostarczania graczom produktów najwyższej jakości.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1825

Obserwujących9
Brak okładki
World of Tanks
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.4
Platformy
PC
Gatunek
MMO
Producent
Wargaming.net
World of Tanks

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze