10
28.02.2022, 19:06Lektura na 2 minuty

Wojna w Ukrainie: stanowisko Wargamingu i milion dolarów na Czerwony Krzyż

Od czwartku kolejni przedstawiciele gamedevu udzielają wsparcia ludności Ukrainy. Dziś głos zabrała firma Wargaming, która posiada olbrzymie filie m.in. w Ukrainie.


Barnaba „b-side” Siegel

Białoruski gigant Wargaming, twórcy ultrapopularnych gier MMO World of Tanks i World of Warships, z pewnością znaleźli się w nieciekawej sytuacji. Oprócz krajowych biur posiadają ogromne filie zarówno w Rosji, jak i w Ukrainie. Ale to oczywiście o te ostatnie z zaniepokojeniem dopytywali dziennikarze.

Dziś Wargaming zabrał głos i zapewnił, że "zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest najważniejsze" oraz że cała firma pomaga pracownikom z biura w Kijowie - a tych jest 550. Oprócz tego twórcy WoT przekazują aż milion dolarów, czyli ok. 4,2 mln złotych, na Ukraiński Czerwony Krzyż. 

To kolejny z wielu gestów przedstawicieli branży gamingowej w stronę dotkniętej wojną ludności. Od czwartku kolejne firmy słały wyrazy wsparcia, dotacje lub zrzekały się tymczasowo dochodów na rzecz organizacji pomocowych. Obecnie wielu developerów ogłasza, że wspomoże uchodźców z Ukrainy, dając im prace w swoich firmach.

Poniżej pełne stanowisko Wargamingu, które otrzymaliśmy od Konrada Rawińskiego, menadżera PR na Europę północno-wschodnią. Warto też przypomnieć, że ledwie wczoraj Wargaming rozstał się z dyrektorem kreatywnym World of Tanks za jego publiczne wypowiedzi popierające działania Rosji.


W firmie Wargaming zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest najważniejsze. Obecnie wszystkie zasoby firmy są zaangażowane w pomoc naszym 550 kolegom z biura w Kijowie zapewniając alternatywne miejsca zamieszkania, wcześniejsze wypłaty pensji, dodatkowe fundusze i pomoc w relokacji.
Pomagamy również rodzinom pracowników w podróży do sąsiednich krajów i organizujemy tam zamieszkanie.

Chcielibyśmy również poinformować, iż dzisiaj Wargaming Kijów przekazał 1 000 000$ na rzecz ukraińskiego Czerwonego Krzyża. Te środki wesprą ukraińskie szpitale i lekarzy, obywateli Ukrainy, którzy musieli opuścić swoje domy oraz inne, kluczowe aktywności humanitarne.

W razie potrzeby będziemy pomagać dalej.


Wargaming


Czytaj dalej

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

Jestem szefem działów online w CD-Action. O gierkach piszę od 20 lat od gazetki szkolnej i fansite'ów, przez Playa, Komputer Świat Gry, Gamezillę, Gamikaze, Rzeczpospolitą, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl, po bycie redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów139

Obserwujących16

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze