1
26.05.2023, 08:45Lektura na 2 minuty

Warhammer 40,000: Dwie strategie za darmo do odebrania na Steamie i GOG-u

Na Steamie i GOG-u możecie teraz odebrać dwie gry turowe strategiczne ze świata Warhammer 40,000, w tym coś ciekawego z lat 90.


Patryk „Delighter” Żelazny

Wielu mogłoby rzec, że nie ma lepszych gier niż te rozdawane za darmo. Sam nie wiem, czy zgadzam się z tą tezą, ale zawsze chętnie to i tamto sobie przypiszę do konta. A teraz jest ku temu interesująca okazja, i to nawet podwójna. Macie dodatkowe punkty, jeśli lubicie uniwersum Warhammera, ale już na wstępie zaznaczam, żebyście nie robili sobie nadziei na niedawno wydanego retro shootera – Boltguna. Zresztą, już z tytułu wiecie, że to będą strategie.


Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War

Na dobry początek coś nie do końca nowego, ale też wcale nie tak starego. To turowa gra strategiczna 4X autorstwa Proxy Studios, która zadebiutowała w 2018 roku. Będziecie mogli zagrać jako jedna z czterech frakcji (Astra Militarum, Kosmiczni Marines, Orkowie, Nekroni). Jak rozgrywka wygląda w praktyce, najlepiej pokaże to sam zwiastun, choć fani takiego Civilization powinni raczej szybciej załapać, z czym to się je.

Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War odbierzecie za darmo ze Steama i macie czas do 1 czerwca do godziny 19:00.


Warhammer Skulls 2023 – Digital Goodie Pack + Final Liberation: Warhammer Epic 40,000

To jest właśnie ta ciekawostka z lat 90., a dokładnie z roku 1997. Z tego też powodu nie powiedziałbym, że odbieranie gry za darmo to szczególnie duża oszczędność, ale fani serii oraz klimatów retro powinni taki prezencik docenić. Tutaj także mamy do czynienia z turową strategią. Kampania fabularna oferuje ponad 30 różnych scenariuszy, a produkcja może się także pochwalić 85 typami jednostek. Choć powinienem zaznaczyć, że to nie tylko ta gra jest rozdawana za darmo. Jej pełna wersja jest tylko częścią darmowej paczki z okazji wydarzenia Warhammer Skulls 2023. Zatem oprócz gry dostaniecie także:

  • 11 tapet ze Skull Festival 2023;
  • 22 tapety z gry Warhammer 40,000: Mechanicus;
  • 11 tapet z Warhammer Underworlds;
  • Artbook z Black Library (A World Eaters Sampler);
  • Zniżki na produkty związane z uniwersum Warhammera.

Warhammer Skulls 2023 – Digital Goodie Pack odbierzecie za darmo z głównej strony GOG.com, ale czasu macie stosunkowo niewiele. Oferta kończy się 28 maja o 18:00.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1604

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane