2
25.01.2023, 13:45Lektura na 2 minuty

Warhammer 40,000: Darktide – Twórcy przepraszają za słabą premierę i obiecują poprawki

Premiera Warhammera 40,000: Darktide nie przebiegła po myśli, więc FatShark zakasał rękawy, wstrzymał aktualizacje z nową treścią i zamierza naprawiać grę.


Patryk „Delighter” Żelazny

Warhammer 40,000: Darktide spotkał się z pewnymi problemami nie tylko po premierze. Nawet droga do niej nie była usłana różami, o czym świadczy fakt, że była przesuwana aż 3 razy, zanim udało się ją wydać. W końcu się jednak doczekaliśmy. Wtedy grze przyjrzał się z bliska DaeL i swoje przemyślenia przelał na recenzję. Pomimo trafienia na pewne niedociągnięcia, w tym bugi i na upartego można pod to podciągnąć kiepski główny wątek fabularny, tytuł otrzymał zadowalającą notę.

Niestety cały przebieg premiery nieco różnił się od wyobrażeń twórców – i graczy nieraz również, o czym część głośno informowała. Na takie wiadro zimnej wody można zareagować na najróżniejsze sposoby, na przykład obwinić premierę innej gry, ale ostatecznie FatShark zdecydował się na chyba najlepsze możliwe wyjście. Twórcy napisali list otwarty do swoich graczy, w którym po pierwsze: przyznali się do błędu, a po drugie: obiecali przyjrzeć się feedbackowi i w pełni skupić się na poprawkach.

To też znaczy, że na nową zawartość przyjdzie nam jeszcze poczekać. Developerzy przesunęli sezonową aktualizację oraz premierę gry na Xboksach Series X/S. Wstrzymanie prac dotknęło również wszelakich kosmetyków. W dużym skrócie: jeśli w nadchodzących tygodniach bądź miesiącach coś wjedzie do Warhammera 40,000: Darktide, najpewniej będą to łatki i zmiany w mechanikach.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów965

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane