13.03.2024, 09:45Lektura na 1 minutę

Weterani z id Software i Naughty Dog tworzą shootera SF na UE5

Byli pracownicy id Software i Naughty Dog założyli studio Emptyvessel, które pracuje nad shooterem science fiction.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Założone przez weteranów branży studio z siedzibą w Teksasie jest nadzorowane przez Emanuela Palalica i Garretta Younga. Obaj pracowali wcześniej w id Software, gdzie brali udział w tworzeniu takich gier jak Doom i Quake Champions.

Zarządzający studiem mają nadzieję, że firma zapewni rodzącemu się zespołowi swobodę twórczą. Palalic i Young mają zamiar w ten sposób dbać o programistów, jednocześnie zdając sobie sprawę z tego, że gamedev znajduje się na skrzyżowaniu branży kreatywnej i biznesu.


Branża często nie dostrzega ludzi, którzy wkładają swoje serca i dusze w tworzenie nowych światów. W Emptyvessel jesteśmy zdeterminowani, żeby zmienić tę narrację i sprawić, że programiści będą mogli spełniać swoje marzenia.


Emanuel Palalic

W Emptyvessel zatrudnienie znaleźli również developerzy pracujący wcześniej m.in. w Naughty Dog, Activision i Crystal Dynamics. Firma tworzy obecnie dystopijną strzelankę science fiction na Unreal Enginie 5. Tytuł ma czerpać inspiracje z kinematografii i innych gałęzi popkultury.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów270

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze