3
24.08.2022, 17:00Lektura na 2 minuty

Więcej kosmosu, branża wytrzyma! Przegląd gier science fiction pokazanych na Gamescomie

Już na pseudo-E3 była ich dość znaczna liczba, ale teraz stawka została podbita.

Otwarcie Gamescomu za nami. Zobaczyliśmy podczas niego sporo ogłoszeń, choć część z nich ciężko nazwać „wielkimi”. Słuszne rozmiary przyjęła za to zbieranina gier nawiązujących do kosmosu. Już podczas zamiennika E3 wypatrzyliśmy ten trend, co poskutkowało osobnym tekstem na ten temat. Pytałem wtedy dramatycznie:


Powyższe tytuły spędzały mi sen z powiek. Dlaczego podczas kilku godzin wielokrotnie ujrzałem tak bardzo podobne do siebie kosmiczne realia? A w przypadku trójcy Fort Solis – Aliens – Callisto niemal bliźniacze? Czy to zwykły zbieg okoliczności, czy coś więcej?


Odpowiedź nie była tak oczywista, jak by się mogło wydawać. Ale co ciekawsze, Gamescom zamiast wyprowadzić z błędu, tylko utwierdził mnie w tej tezie. Zauważyli to także oglądający, którzy pytali na czacie „na żywo” m.in. o to, co na ekranie właśnie robi „kolejna space game” albo „dlaczego jest tyle gier typu Among Us”.

Faktycznie, można się już w tym pogubić. Przychodzimy więc z odsieczą! Tekst znajdziecie TUTAJ, natomiast pod spodem zapraszamy do wszystkich tegorocznych kosmicznych ogłoszeń:

Dune: Awakening – nowe MMO zapowiedziane!

The Callisto Protocol: Nowy gameplay prosto z targów Gamescom

New Tales from the Borderlands: W końcu jest oficjalny zwiastun i data premiery!

W Stranded: Alien Dawn wcielamy się w prymitywnych kosmicznych rozbitków

Scars Above: Nowy zwiastun na Gamescomie 2022

Homeworld 3: Nowy zwiastun na Gamescomie

The Expanse: Gradaptacja autorstwa Telltale z nowym gameplayem

Jakie są wasze odczucia na ten temat? Zapraszamy do dyskusji.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów600

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane