2
7.12.2022, 07:30Lektura na 2 minuty

Wiedźmin 3: Nowy quest w wersji next gen ożywi martwą lokację

Zgodnie z zapowiedziami CD Projektu Red, Wiedźmin 3 na next geny zaoferuje nie tylko liczne fajerwerki graficzne, ale też nowe przedmioty i całkiem nową misję.

Do gry trafią trzy nowe przedmioty. Dwa zostały importowane prosto z Dalekiego Wschodu. I tu lekkie zdziwienie, bo do tej pory Geralta kojarzono głównie z kulturą Japonii (nie bez powodu CDPR wypuścił mangę pod tytułem Wiedźmin: Ronin). Tymczasem teraz bohater sięgnie po pancerz z Chin i ostrza z Korei:

2
zdjęć

Ale chyba nie będzie błędem stwierdzenie, że największą atrakcją Wiedźmina 3 next gen, jeśli chodzi o nowy ekwipunek, jest czarna zbroja. To identyczny model jak ten, który nosił Henry Cavill w serialu Netfliksa.

I tu dochodzimy do momentu, gdy pojawia się nowa misja w grze.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja kompletna (next gen)
Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja kompletna (next gen). Nowy pancerz

Podczas testowania nowej wersji Wiedźmina 3 Krigor wziął na spytki jednego z projektantów gry. Philipp Weber z CD Projektu Red wyjaśnił, że zasada jest prosta - nowy sprzęt = nowy quest.


Wcześniej, kiedy w Wiedźminie 3 pojawiało się nowe wyposażenie, był z nim związany quest, więc i tym razem taki stworzyliśmy. Zależało nam na tym, żeby nie były to po prostu jakieś losowe przedmioty, które zostaną przekazane graczom


Jak długi i złożony to będzie quest? Nie wiadomo, możliwe, że okaże się bardzo prostą i krótką misją. Ale humor fanom serii powinna i tak poprawić informacja o tym, gdzie będzie się odbywać.

CD Projekt Red w końcu wypełni lukę w olbrzymim Velen i tchnie życie w Diabli Dół, wielką kopalnię, którą mogliśmy zwiedzić, ale z eksploracją nie wiązało się ani żadne zadanie, ani zdobycie ciekawych przedmiotów. I to się w końcu zmieni.


Myślę, że ta historia dobrze pasuje do ziemi niczyjej, dlatego zdecydowaliśmy się wykorzystać dość sławny wśród graczy Diabli Dół (Devil’s Pit). (...) Oczywiście dodaliśmy tam nowe lochy – i właśnie w to niewykorzystane wcześniej miejsce traficie.


Co ciekawe, nad zawartością dla owej lokacji pracowano jeszcze w czasie tworzenia podstawowej wersji Wiedźmina 3, a więc ponad 7 lat temu. Redzi nie dali wówczas rady jej wykorzystać. Miło, że to się teraz zmieni.

Wcześniej do kopalń i lochów w Diablim Dole można było dostać się tylko po zainstalowanie odpowiedniego moda.

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

W CDA od czerwca 2021, jestem szefem działów recenzji i publicystyki. O gierkach piszę od 2002 roku: gazetka szkolna, fansite'y, Play, Komputer Świat Gry, Gamezilla, Gamikaze, Rzeczpospolita, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl. Byłem redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów102

Obserwujących15

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane