7
4.10.2022, 15:30Lektura na 2 minuty

Wiedźmin: CD Projekt Red tworzy obecnie aż 3 gry w uniwersum

CD Projekt Red właśnie ogłosił, że trwają prace nad trzema grami w świecie Wiedźmina, które ukrywają się pod roboczymi tytułami Polaris, Canis Majoris oraz Sirius.

Czekaliście na nowego Wiedźmina? No to CD Projekt Red ma dobre wiadomości: od dziś możecie oficjalnie czekać na aż trzy tytuły osadzone w świecie znanym z książek Andrzeja Sapkowskiego. Oto, co wiemy na temat każdego z nich.


Wiedźmin: Polaris

Produkcja powstająca pod kryptonimem Polaris to tytuł, o którym ostatnio pisaliśmy jako o Wiedźminie 4, mimo że stanowi początek zupełnie nowej sagi. CD Projekt Red ma w planach stworzenie nowej trylogii, a Polaris to jej pierwsza odsłona. Wydanie całości jest planowane na 6-letni cykl (licząc od premiery Polarisa). Szybko? Druga i trzecia odsłona mają korzystać z fundamentów technologicznych postawionych na potrzeby Polarisa, co ma usprawnić prace i umożliwić skupienie się na kreatynwych ambicjach studia.


Wiedźmin: Canis Majoris

Oprócz nowej sagi zapoczątkowanej przez Polaris, Redzi pracują także nad osobnym tytułem, który skrywany jest pod roboczą nazwą Canis Majoris (czyli wielkiego psa, już się nie mogę doczekać fanowskich teorii na temat tego szyldu). Nad tą grą ma czuwać zewnętrzne studio, któremu przewodniczyć będzie doświadczona ekipa złożona z twórców poprzednich odsłon Wiedźmina.


Wiedźmin: Sirius

Zastanawialiście się, nad czym pracuje przejęte w zeszłym roku przez CD Projekt Red studio The Molasses Flood? No to już wiecie: oczywiście nad jeszcze jednym Wiedźminem. Ma to być zupełnie inna gra od tego, do czego przyzwyczaiły nas dotychczasowe dzieła Redów, oferując oprócz singleplayerowej kampanii także rozgrywkę dla wielu graczy. Adam Kiciński wspominał też o skierowaniu jej do znacznie szerszego grona odbiorców.

To nie koniec niespodzianek, bo Redzi zapowiedzieli także pełnoprawny sequel Cyberpunka 2077 o kryptonimie Orion. Pełną prezentację wraz z omówieniem nowej strategii działania grupy CD Projekt obejrzycie poniżej:


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1818

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze