12
4.10.2022, 15:41Lektura na 2 minuty

CD Projekt Red zapowiada sequel Cyberpunka 2077 – Orion

Cyberpunk 2077 będzie miał swoją kontynuację. Zaskoczenia brak, ale chyba nikt się nie spodziewał, że ta zapowiedź nadejdzie tak szybko.

Przez ostatnie 1,5 roku CD Projekt Red głównie naprawiał Cyberpunka 2077, serwował drobne dodatki i milczał w sprawie tego, co dalej z marką. Niedawno zapowiedział, że oczekiwane od dawna fabularne DLC nazywa się Phantom Liberty i zobaczymy je w 2023 roku. Od dziś wiemy, że po DLC kończy się historia pierwszego Cyberpunka 2077, za to nadchodzi kontynuacja o kryptonimie Cyberpunk 2077: Orion.

Póki co o grze nie wiadomo absolutnie nic. Ciekawostką jest jednak fakt, że tworzeniem Cyberpunka 2077: Orion nie zajmie się, tak jak dotychczas, warszawskie studio. Prace nad nią poprowadzi nowa filia - CD Projekt Red North America.

Cóż, w tym momencie podejrzewam, że tym samym mniej chętnych podpisze się pod petycją o drugie DLC do Cyberpunka 2077.

Cyberpunk 2077
Pierwsza myśl: czy w Cyberpunk 2077: Orion pojedziemy metrem?

Cyberpunk 2077: Orion - w końcu multiplayer?

Chociaż detali dotyczących nowej produkcji brak, to zarząd CD Projektu Red jasno wypowiedział się o tym, że chce, aby ich kolejne gry nie były wyłącznie produkcjami typu singleplayer. "Redzi" chcą, aby od teraz większość ich nowych gier posiadała moduł multiplayer, a także żeby grom towarzyszyły filmy i seriale.

Zważywszy na to, że tryb wieloosobowy do Cyberpunka 2077 był zapowiadany jeszcze w 2020 roku, a dopiero po premierze zdecydowano się ogłosić jego anulowanie, wydaje się raczej jasne, że CDPR może zrobić kolejną przymiarkę do sieciówki w Cyberpunku 2077: Orion.

Tymczasem oprócz sequela Cyberpunka 2077 Redzi opowiedzieli także o aż trzech grach w uniwersum Wiedźmina.


Czytaj dalej

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

Jestem szefem działów online w CD-Action. O gierkach piszę od 20 lat od gazetki szkolnej i fansite'ów, przez Playa, Komputer Świat Gry, Gamezillę, Gamikaze, Rzeczpospolitą, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl, po bycie redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów140

Obserwujących16

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze