7
7.09.2022, 08:30Lektura na 2 minuty

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty to jedyne planowane DLC do gry

Czy będzie więcej dodatków do Cyberpunka 2077? Na razie się na to nie zanosi...

CD Projekt Red wyłożył wczoraj karty na stół: duży, fabularny dodatek do Cyberpunka 2077, który ukaże się w przyszłym roku, to Phantom Liberty. Niespełna minutowy zwiastun zapowiedział powrót Keanu Reevesa do roli Johnny'ego Silverhanda... i w sumie niewiele więcej. Pamiętajmy jednak, że Redzi od początku zapowiadali rozszerzenia na miarę Wiedźmina 3, więc czeka nas prawdopodobnie sporo nowej zabawy w zupełnie nowej dzielnicy Night City.

Czy przed chwilą napisałem „rozszerzenia”? Tak zakładał pierwotny plan rozwoju Cyberpunka 2077, ale w nim zapowiadano także tryb multiplayer i wszystko wskazuje na to, że drugie DLC do przygód V spotkał podobny los co tamten pomysł. CD Projekt Red już od jakiegoś czasu mówił tylko o jednym dodatku, a teraz oficjalnie potwierdził: Phantom Liberty to jedyne planowane DLC do Cyberpunka 2077.

Taką informację znajdziemy w komentarzach pod oficjalnym trailerem dodatku. Kanał Cyberpunka 2077 podzielił się nią w odpowiedzi na komentarz jednego z widzów, który wyraził nadzieję, że w przyszłości pojawi się więcej rozszerzeń, które rozwiną potencjał gry. Nie zdziwiłbym się, gdyby CD Projekt Red porzucił plany na drugie DLC, chcąc jak najszybciej poświęcić się kolejnemu Wiedźminowi... a może nawet Cyberpunkowi 2078?

Dla przypomnienia: twórcy Cyberpunka 2077 wraz z wczorajszym patchem porzucili także wsparcie lastgenowych wersji gry i zarówno dodatek, jak i kolejne łatki, trafią już tylko na pecety, PlayStation 5 oraz Xboksy Series X/S (no i Stadię, jeśli to kogokolwiek jeszcze interesuje). Prawdopodobnie ruch ten był niezbędny, by wreszcie wprowadzić do gry takie elementy, jak poprawiony system pościgów policyjnych i bardziej immersyjne Night City, o których Redzi wspominają w kontekście kolejnych aktualizacji Cyberpunka 2077.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1868

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze