1
6.09.2022, 17:00Lektura na 2 minuty

Cyberpunk 2077: Nowy patch kończy wsparcie dla last-genów

Potwierdzono to, o czym wiedziano od dawna.

Niektórzy chcieliby o Cyberpunku 2077 zapomnieć, ale CD Projekt Red ani myśli do tego dopuścić. Na niedawnym Night City Wire zapowiedziano fabularne DLC z Keanu Reevesem, przypomniano o nadchodzącym anime „Edgerunners” Netfliksa i Studia Trigger oraz ogłoszono... patch 1.6, który wprowadzi szereg zmian. W tym i taką smutną, choć nieszczególnie zaskakującą.

W zwiastunie Phantom Liberty na planszy z datą premiery widnieją logotypy platform, na które dodatek ma zawędrować. Brakuje na nich... symboli PlayStation 4 i Xboksa One. Patch 1.6 jest bowiem ostatnią aktualizacją wersji last-genowej Cyberpunka. W związku z tym jedną z nowości są przenosiny postępów między platformami, coby posiadacze konsol starej generacji mogli kontynuować zabawę gdzie indziej.

Łatka dodaje nowe bronie palne (Kappę, Senkoh LX, Ostatniego Krytyka, VST-37, MA70 HB oraz Kyubi), broń białą (nóż z neurotoksyną, nóż punka, Pazura, Żyletę i Cut-O-Matic), trzy kontakty dla fixera, grę Wyścig Płotki(*), w którą można pyknąć na odpowiednich automatach, oraz zawartość dotyczącą „Edgerunners” właśnie: sekrety, garderobę i nowe funkcje w trybie foto. (Polecam obejrzeć zwiastun DLC, anime kapitalnie odtwarza niektóre sceny z oryginału).

No i obowiązkowo poprawki błędów i gliczy. Żal pisać o wszystkich, bowiem niektóre powinny zostać wprowadzone dawno temu, więc zacytuję ten najśmieszniejszy – „V nie będzie się już bez końca kręcić w panelu tworzenia postaci”. Pełną listę zmian znajdziecie TUTAJ. Modderzy i użytkownicy modów, warto zajrzeć. Znajdziecie coś dla siebie.

Patch ma premierę już dzisiaj, 6 września. „Edgerunners” zaś pojawi się na Netfliksie 13 września.

(*) Roach Race od początku znajdowało się w Cyberpunku w ramach easter egga, ale dopiero teraz zrobiono jej grywalną, rozbudowaną wersję. Możecie w nią zagrać w Night City albo pobierając ją na Androida bądź iOS-a. Gamechanger.


Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję, tłumaczę, dialoguję, montuję i gdaczę. Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów288

Obserwujących16

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze