2
16.05.2023, 08:00Lektura na 2 minuty

Wiedźmin: Syriusz – CD Projekt Red potwierdza zwolnienia po restrukturyzacji projektu

Miały miejsce zwolnienia w nabytym przez CD Projekt w 2021 roku studiu Molasses Flood, które jest odpowiedzialne za Wiedźmina: Syriusza.

Niedawno pisałem, że turbulencje w tworzeniu Syriusza zostały zażegnane i obrano nowy kurs. Teraz internet okrążają wieści o zwolnieniach części pracowników studia Molasses Flood. Jak ustalił serwis VGC, nowe ramy projektu przełożyły się na zmiany w składzie samego zespołu deweloperskiego.

21 osób ze Stanów Zjednoczonych straciło pracę, a dodatkowo również kolejnych 8 z Polski. Jeden z pracowników, Robert Bailey, który był odpowiedzialny za projektowanie narracji, napisał o tym na swoim prywatnym twitterowym koncie.

Bailey poinformował o niedawnym zwolnieniu i dodał, że lubił pracę przy projekcie Syriusz, a gdyby miał taką możliwość, chętnie pozostałby przy jego dalszym współtworzeniu. Niestety teraz rozgląda się za pracą i będzie wdzięczny za wszelkie oferty zatrudnienia.

Mamy zatem zwolnienia w sporej części niewielkiego studia Molasses Flood i zmiany w ramach projektu, co do których nie ma dokładnych informacji. Warto przypomnieć, że w przeszłości pisaliśmy o tym, iż Wiedźmin: Syriusz może być grą sieciową, bo oferty pracy zawierały wzmianki o co-opie i PvE. Podobno wizja na ten tytuł była również taka, że Syriusz powinien przyciągnąć do siebie osoby niezaznajomione z uniwersum Wiedźmina i przygodami Geralta.

Trudno powiedzieć ile z tych założeń pozostało bez zmian, bo w końcu miejsce miał swego rodzaju mały restart i do tego jeszcze zwolnienia części zespołu. Pozostaje cierpliwie czekać na więcej oficjalnych wieści, które prawdopodobnie zostaną udostępnione w bliżej nieokreślonej przyszłości, gdy projekt będzie na bardziej zaawansowanym etapie.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze